Windows yüklü olmadan HDD'nin çalıştığını nasıl anlarım?

AviLox

Hectopat
Arkadaşlar şu an elime 2 TB HDD var. Fakat ne durumda bilmiyorum. Fazladan SATA kablom olmadığı içinde bağlayamıyorum, bağlamak için şu an bilgisayarda kullandığım HDD'i çıkarmam gerekiyor. Windows bu HDD'de (şu an bilgisayarda takılı olan) olduğu için diğer HDD'i ( 2 TB ) olanı taktığımda PC mavi ekranda kalıyor. 2 TB olan HDD'in çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD Regenerator isminde program var. Onu indirib usb belleğe kurun. Sonra bilgisayarı USB den boot edip hard diskinizi test edin.
HDD Regenerator disk onarım programıdır ve ücretlidir fakat ücretsiz versiyonla tarama yapıb çalışıp çalışmadığını öğrene bilirsiniz.

Anladığım kadarıyla onda ne olduğunu merak ediyorsunuz.
  • Bir diske (CD/USB) ye Rufus ile Ubuntu yazın.
  • Windows olan diski çıkarıp 2TB olan diski takin.
  • Boot menüden Ubuntu'yu yazdığınız diski seçin.
  • Ubuntu açılınca sol tarafta yer alan dene kısmını secin. (kur seçeneğini secmeyin)
Bunları yaptıktan sonra dosyalar arasından çalışıp-çalışmadığını ve içinde neler olduğuna bakabilirsiniz. (Hatam varsa affola.)

Anladığım kadarıyla onda ne olduğunu merak ediyorsunuz.
  • Bir diske (CD/USB) ye Rufus ile Ubuntu yazın.
  • Windows olan diski çıkarıp 2TB olan diski takin.
  • Boot menüden Ubuntu'yu yazdığınız diski seçin.
  • Ubuntu açılınca sol tarafta yer alan dene kısmını secin. (kur seçeneğini secmeyin)
Bunları yaptıktan sonra dosyalar arasından çalışıp-çalışmadığını ve içinde neler olduğuna bakabilirsiniz.(Hatam varsa affola.)
Yeniden bir Linux aşığı😂. İllaha ki Ubuntu olmasına gerek yok bence eğer arkadaş daha önce kurmadıysa direkt olarak Windows kurması daha kolay olmaz mı?

Yeniden bir Linux aşığı😂. İllaha ki Ubuntu olmasına gerek yok bence eğer arkadaş daha önce kurmadıysa direkt olarak Windows kurması daha kolay olmaz mı?
Aslında hayatımda bir kere sanal makinada denemiştim. Önün dışında Windows. Arkadaş içindekileri merak ediyorsa bunu kullanması gerek.

Arkadaşlar aşağıdaki adımları izledim:
1- BIOS menüsüne girdim.
2- "Advanced BIOS features" menüsüne girdim.
3- "Hard Disk Boot Priority" yazan yere "enter" bastığımda "Bootable Add-in Cards" yazdı. Daha fazla ilerli gidemedim.
Harddiskinizin markası neyse oradan anlayabilirsiniz. BIOS ve parça kontrolü ile ilgili tonla video mevcut.
Aslında hayatımda bir kere sanal makinada denemiştim. Önün dışında Windows. Arkadaş içindekileri merak ediyorsa bunu kullanması gerek.

Dosya Ekleri

• 1595106963266-529904002.jpg
    1595106963266-529904002.jpg
    616,6 KB · Görüntüleme: 47

Geri
Yukarı