HDD'nin ömrü mü doldu?

T0NY1K1K

Hectopat
Yer
SİVAS
Eski sistemde HDD'ye kuruluydu her şey ve sık sık gezgin çalışmayı durduruyor ya da bir şey taşırken aktarım hızı sıfıra iniyordu. Ben PC eski diye HDD'den değildir diye düşünüyordum ama yeni sistemde HDD'yi depolayarak kullanıyorum ve HDD içindeki dosyayı açarken gezgin çalışmayı durdu. Bir şey taşırken de hız başta yüksek olup aniden sıfıra iniyor. HD Tune Pro ile test falan yaptım ama anlamadım pek.

sıcaklık 25-35 derece.
2002/3 üretimi 2007/8 den beri kullanıyorum.

1583070568981.png

Son düzenleyen: Moderatör:
M2SSD kullanıyorum zaten. M2SSD de yer kaplamasını istemediğim büyük dosyaları oraya aktarıyorum. Yedeklenecek dosyam yok şuan HDD çalışıyor. Yıllara meydan okuyor kısaca :)
Önemli verilerinizi koymanızı önermem o diske açıkçası. Bad Sector vardır illa ki. Disk fiyatları bu denli ucuzlamışken alabilirsiniz bence. Örneğin 500 GB WD Disk 99 TL'ye düşmüş. Önemli verileriniz yoksa siz bilirsiniz.

M2SSD kullanıyorum zaten. M2SSD de yer kaplamasını istemediğim büyük dosyaları oraya aktarıyorum. Yedeklenecek dosyam yok şuan HDD çalışıyor. Yıllara meydan okuyor kısaca :)
O zaman tam gaz devam. Benchmark falan yapın arada, böyle eski aletlerin tarihe meydan okumasına bayılıyorum. Bende de 15 senelik HDD var Samsung gerçi emekli ettim onu ama en kısa sürede değerlendireceğim ikinci bir sistemde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı