HDD'nin SATA Portu Kırılması

N.K.O.W

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, HDD'lerde bulunan SATA portunun bakır iğnelerini bir plastik tutar ya L şeklinde, onu birkaç ay önce kırmıştım. Sadece iğneleri kabloya takıp aylarca kullandım ve sıkıntı yaşamadım. Bugün takmaya çalışırken bakır iğneler yamuldu ve düzelttim, en son halinde iki bakır iğnenin yarısını kırdım. Zaten takmak zor oluyordu, şimdi çalışmaz muhtemelen. PCB almayı düşündüm fakat eBay'de 40 dolara var, kargo buraya getirir mi bilmem zaten. Yeni harddisk parası. Ne yapmamı önerirsiniz?

Emin değilim fakat HDD'yi servisine verirseniz ücret karşılığında tamir edebilirler. Eğer bu olmazsa yenisini almanızı öneririm. Çünkü o dediğiniz parça 40 dolar, kargosuyla falan 130-140 TL'ye gelse, 30 TL daha ekleyin 170 TL'ye yenisini alın daha mantıklı. Bu arada imzanızdan Seagate Barracuda 1 TB gördüğümden dolayı onun adına konuştum, farklı bir disk ise belirtin. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı