HDD'ye Boot bölümü oluşturma

Faruk Dursun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi günler dilerim. HDD'me Boot alanı oluşturmak istiyorum mümkünmüdür acaba? 2-3 Saatir uğraşıyorumda beceremedim Google amcadanda araştırdım sonuç alamadım son çare sizleri rahatsız edeyim dedim. :)

Boot alanı derken ne kastettiniz? Çünkü zaten Windows, Mac OS, Linux ve diğer tüm işletim sistemleri kurulum esnasında kendi boot bölümlerini oluşturarak kurulumu tamamlıyorlar. :)

Boot alanı derken ne kastettiniz? Çünkü zaten Windows, Mac OS, Linux ve diğer tüm işletim sistemleri kurulum esnasında kendi boot bölümlerini oluşturarak kurulumu tamamlıyorlar. :)
Yani dostum demek istediğim ben format atacakken o bölümü kullanıp hep USB veya CD'ye çekmek istemiyorum format atacağım zaman oradan başlatacağım bilgisayarı format atıcam oradan. :D Ben terimleri yanlış kulanmışım biraz :D

Yani dostum demek istediğim ben format atacakken o bölümü kullanıp hep USB veya CD'ye çekmek istemiyorum format atacağım zaman oradan başlatacağım bilgisayarı format atıcam oradan. :D Ben terimleri yanlış kulanmışım biraz :D
Bence sen boot bölümü değil, dizüstü bilgisayarlarda gelen "Kurtarma" bölümünü istiyorsun. Çünkü aynı HDD'ye iki boot sektörü yazdıramazsın. :)

Boot alanı Windows kurulurken otomatik olarak oluşturulur.
Sevgili yönetici mesela ben format at...
Bence sen boot bölümü değil, dizüstü bilgisayarlarda gelen "Kurtarma" bölümünü istiyorsun. Çünkü aynı HDD'ye iki boot sektörü yazdıramazsın. :)
Evet evet onu istiyorum işte tuşa basınca format atsın bilgisayar açılırken ama ben şuan ki sistemimi yedeklemek istemiyorum çünkü virüs dolu İSO dosyası indirdim onu HDD'imde bir bölüm oluşturup aynı USB veya CD'ye yazarmış gibi o bölüme yazdırıp hep kalıcı kalmasını istiyorum ve format atacağım zaman ordan başlatmak istiyorum efendim. :)

OK şimdi anladım. Bunun için ücretli bir araç olan Acronis True Image kullanabilirsin. Secure Zone oluşturman gerek. Buyur bu da rehberimiz:

Acronis Secure Zone Rehberi
Çok teşekkür ederim sevgili yöneticim. :)

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim efendim yönetici Recep Bey bana yardımcı oldu sanırsam onu deneyeceğim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı