HDD'ye ISO yazılabilir mi?

Syntax Error

Hectopat
Şu an yanımda USB DVD CD gibi şeyler yok. Triple Boot yapmak istiyorum şu an ArchLinux ve Windows 10 var. HDD’de Lubuntu kurmak istiyorum onun için yer ayırdım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Direkt ISO'yu o ayırdığım bölüme kurup Boot etmeyi düşünüyorum fakat olur mu?

Not: UEFI modda yapacağım legacy çalışmıyor. Ve vereceğiniz yöntemlerde Windows 10 ve ArchLinux’un zarar görmeyeceği yöntemler olursa sevinirim.

HDD'ye 8GB'lık ayrı bi' bölüm oluşturun. Oraya yazdırın. Ardından sistemi HDD'niz üzerinden başlatın. Kurulum aşamasında HDD'nin kalan bölümünü seçip ilerleyin. Kurulum bittikten sonra da 8GB'lık bölümü silersiniz. Ama nasıl yazacağınız hakkında bir bilgim yok. Biraz daha araştıracağım. Bir şey bulunca yazarım.

HDD'ye 8 GB'lık ayrı bi' bölüm oluşturun. Oraya yazdırın. Ardından sistemi HDD'niz üzerinden başlatın. Kurulum aşamasında HDD'nin kalan bölümünü seçip ilerleyin. Kurulum bittikten sonra da 8 GB'lık bölümü silersiniz. Ama nasıl yazacağınız hakkında bir bilgim yok. Biraz daha araştıracağım. Bir şey bulunca yazarım.

Teşekkürler peki Windows 10 ile Archlinux bölümler zarar görür mü?

Geri
Yukarı