HDD'ye kurulu GTA 5'de dokular geç yükleniyor

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Maalesef şu an oyun WD Black 500GB 7200RPM 2.5" HDD'ye kurulu fakat yakında SSD almayı düşünüyorum (kesin değil yüksek ihtimalle alamayacağım). Ve ben kendi bilgisayarımda çok nadir drop ile 15-25 FPS GTA V oynayabiliyorum. Fakat bütün oyun zevkimi elimden alan bir sorun var. Dokular geç yükleniyor. Ve bu dokuların geç yüklenmesi bazen polislerden kaçarken vb. şeylerde aracı kullanmama tam bir engel çünkü yolu göremiyorum. Nerede gittiğimi bilmiyorum ve sürekli aracı çarpıyorum. Yani anlayacağınız bu dokuların geç yüklenmesi çok sinir bozucu. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Selam. Maalesef şu an oyun WD Black 500GB 7200RPM 2.5" HDD'ye kurulu fakat yakında SSD almayı düşünüyorum (kesin değil yüksek ihtimalle alamayacağım). Ve ben kendi bilgisayarımda çok nadir drop ile 15-25 FPS GTA V oynayabiliyorum. Fakat bütün oyun zevkimi elimden alan bir sorun var. Dokular geç yükleniyor. Ve bu dokuların geç yüklenmesi bazen polislerden kaçarken vb. şeylerde aracı kullanmama tam bir engel çünkü yolu göremiyorum. Nerede gittiğimi bilmiyorum ve sürekli aracı çarpıyorum. Yani anlayacağınız bu dokuların geç yüklenmesi çok sinir bozucu. Ben bu sorunu nasıl çözerim?
Dostum cevabı kendin de biliyorsun, SSD.

Yapabileceğin pek bir şey yok, diski defrag edebilirsin. Windowsun kendi aracı var "Sürücüleri Birleştir ve İyileştir" olarak geçer. Eğer dosyalar parça parçaysa bunu yaparak okuma hızını arttırabilirsin ama tam bir çözüm olacağını da düşünmüyorum.

Yapabileceğin pek bir şey yok, diski defrag edebilirsin. Windows'un kendi aracı var "sürücüleri birleştir ve iyileştir" olarak geçer. Eğer dosyalar parça parçaysa bunu yaparak okuma hızını arttırabilirsin ama tam bir çözüm olacağını da düşünmüyorum.

Tamamdır anlaşılan uzun sürecek bir işlem bu ben gece bilgisayarın sadece ekranını kapatarak açıp bırakıp bunun olmasını bekletirim. İnşallah sabaha hallolur.

Arkadaşlar dün akşam Windows'tan "sürücüleri en iyi duruma getir" özelliğini kullandım ve yaklaşık 2 buçuk - 3 saatte işlem tamamlandı ve bilgisayarı tamamen kapattım (Shift ile yani). Ve bu sabah CrystalDiskMark testi sonucu böyle oldu;

CrystalDiskMark_20240122084259.png

Sizce sorunum düzelmiş midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı