Çözüldü HDD'ye kurulu işletim sistemi çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zakır Zakır

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım HDD'si bir anda kendiliğinden 255GB Windows 10 diskini sildi. Ayrıca diske kurduğum yedek Windows 7 işletim sistemini çökertti. Daha sonra ikinci bir HDD kullanarak açtım ve dosyalarımı yedekledim. Sonra format atıp sorunu çözmeye çalıştım. Ama sorun şu ki sonradan takdığım HDD'yi çıkarınca bilgisayar yine işletim sistemi bozuk gibi görüyor. Bu sorunu nasıl çözerim?
Resimlerde görüldüğü gibi HDD'yi okuyor ama ilk seferde de sonraki HDD'yi çıkardığımda da bu yazı çıkıyor ama ikinci fark etmeksizin bir HDD takdığımda çalışıyor hem de kusursuz çalışıyor.

1.png

2.png

Çözüm
Merhabalar, Anladığım kadarıyla 2 tane hdd sisteme takılıyken windows kurdun ve 2.hhd'yi çıkardığın zaman bu hatayı alıyorsun.
2. hhd'ye boot dosyalarını yüklemiş olabilir.
Windows kurarken tek hdd ile kurmayı bir deneyebilirsin.
Evet dediğiniz gibi tek hdd ile format attım ama yine düzelmedi sorunun çözümü mantıksal sürücüleri silip tek bir adet birincil sürücü bırakmak ve öyle format atmakmış yardım ve destekleriniz için teşekkürler.
Merhabalar, Anladığım kadarıyla 2 tane hdd sisteme takılıyken windows kurdun ve 2.hhd'yi çıkardığın zaman bu hatayı alıyorsun.

Evet dediğiniz gibi tek hdd ile format attım ama yine düzelmedi sorunun çözümü mantıksal sürücüleri silip tek bir adet birincil sürücü bırakmak ve öyle format atmakmış yardım ve destekleriniz için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı