HDD'ye LLF atarken "Format error occurred at offset" hatası

Gerome

Kilopat
Bugün uzun zamandır kullanmadığım %100 disk kullanımından muzdarip olup kenara attığım 1 TB'lık HDD'me bu yöntemi uyguluyorum. HD Tune uygulamasında bu disk için 6 tane hasarlı kısım gözüküyordu. 6 saatte %13 oldu fakat 15 tane "Format error occurred at offset" hatası verdi. Bu hatayı her verdiğinde uygulama donuyor. Yavaşlık ve bu hata normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'deki hasar onarılamıyor olabilir. Galiba artık yolun sonu.

28. saatteyim. Bilgisayar halihazırda açık kalacağı için iptal etmedim. Bakalım son durum ne olacak. Bu arada deneğimiz artık görülmez oldu. 😅

Dosya Ekleri

• 1632159930153.png
    1632159930153.png
    66,2 KB · Görüntüleme: 388
Hata 27 disk belirtilen sektörü bulmadığı zaman çıkıyormuş. Disk onları kullanıma kapatma işlemine başladığı için bulamıyor olabilir veya çok yükte olduğu için.

Hata 27 disk belirtilen sektörü bulmadığı zaman çıkıyormuş. Disk onları kullanıma kapatma işlemine başladığı için bulamıyor olabilir veya çok yükte olduğu için.
Tarama bittikten sonra sistem diski görmedi. ''Repartition Bad Drive'' adlı uygulamayı da denedim onda da garip bir şekilde ilk %5 yarım saat geri kalan kısım 3 dakika sürdü. Ondan da sonuç alamadım. Deneğimizi kaybettik gibi.

Diske veri yazarken bir sorun oluyor mu?
30 GB boyutunda dosyayı saniyede 5 MB/s hızla atabildim. Disk üzerinden film açtım donma veya kasma yapmadı. Yine de kullanmayacağım, HDTune sonuçları biraz bağırıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 349
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 334
30 GB boyutunda dosyayı saniyede 5 MB/s hızla atabildim. Disk üzerinden film açtım donma veya kasma yapmadı. Yine de kullanmayacağım, HD Tune sonuçları biraz bağırıyor.
Şahsen ben de kullanmazdım. Nerede bırakacağını bilemeyiz. @Assecreed hocam, ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı