Çözüldü HDD'yi sökünce SSD'den boot yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gapirkont

Kilopat
Windows SSD'de kurulu, HDD titreşim yaptığı için rahatsız ediyor, o sebeple sökmeyi denedim ancak kabloları çıkarınca PC açılmıyor otomatik BIOS'a atıyor. Boot seçeneklerine girdiğimde boot edilecek aygıt bulunamadı tarzı bir şey söylüyor. Yani boot ayarlarında SSD gözükmüyor. Daha önce de bu şekilde yapıyordum, HDD'yi sökünce otomatik SSD'den boot edip sıkıntı çıkarmıyordu ancak şu an HDD yokken Windows boot yapmıyor. Sorun ne olabilir, nasıl çözebilirim?

Çözüm
EFI bölümü HDD içinde olduğundan dolayı çıkardığınızda boot edemiyor, SSD'ye tek olarak format atmak veya EFI bölümünü SSD'ye yeniden oluşturmak çözüm yolları.

Windows SSD'de kurulu, HDD titreşim yaptığı için rahatsız ediyor, o sebeple sökmeyi denedim ancak kabloları çıkarınca PC açılmıyor otomatik BIOS'a atıyor. Boot seçeneklerine girdiğimde boot edilecek aygıt bulunamadı tarzı bir şey söylüyor. Yani boot ayarlarında SSD gözükmüyor. Daha önce de bu şekilde yapıyordum, HDD'yi sökünce otomatik SSD'den boot edip sıkıntı çıkarmıyordu ancak şu an HDD yokken Windows boot yapmıyor. Sorun ne olabilir, nasıl çözebilirim?

SATA ve güç kablolarını kontrol edin. Anakarttan da çıkmış olabilir kablo

EFI bölümü HDD içinde olduğundan dolayı çıkardığınızda boot edemiyor, SSD'ye tek olarak format atmak veya EFI bölümünü SSD'ye yeniden oluşturmak çözüm yolları.

Çözüm
HDD ile SSD'yi birleştirmiş olabilirsin ayırman gerek.

Yok hocam SSD C diski HDD D diski olarak gözüküyor.

SATA ve güç kablolarını kontrol edin. Anakarttan da çıkmış olabilir kablo

Anakarta takılı hocam, HDD üzerindeki kabloları sökünce anlattığım durum yaşanıyor, şu an HDD takılı ve kullanabiliyorum sorunsuz.

EFI bölümü HDD içinde olduğundan dolayı çıkardığınızda boot edemiyor, SSD'ye tek olarak format atmak veya EFI bölümünü SSD'ye yeniden olulturmak çözüm yolları.

Tek çözümü buysa o kadar uğraşmak istemiyorum açıkçası, bu şekilde devam edeyim o zaman teşekkürler.

Bende yaşamıştım. HDD'nin verilerini yedekle ve sonra HDD'yi biçimlendi ardından sorunun çözülebilir.

HDD'de 500GB boyutunda dosya var hocam yedeklemesi uzun sürer diye düşünüyorum, o kadar uğraşmak istemiyorum açıkçası bu şekilde devam edeceğim mecbur.

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-16_004204930.png
    resim_2024-03-16_004204930.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı