HDD'yi takınca PC açılmıyor

enes1624

Picopat
Daha fazla  
480GB SSD'im var. İlk başta taktım, çalıştı sonrasında. Ben SATA kablosunu çıkarttım. Anakarttan sonra bir daha taktım ve PC açılış ekranında kalıyor, SATA'yı anakarttan çıkarınca açılıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum biraz geç yazıyorum ama yapmadım nasıl yaparım?

BIOS'a girin. Boot sekmesinden Windows Boot Manager'i en üst sıraya alın. Bunu yaptıktan sonra Windows'a giriş yapacaksınızdır. Eğer bir sonraki sefer açtığınızda yine Windows açılmazsa muhtemelen BIOS piliniz bitmiştir.

BIOS'a girin. Boot sekmesinden Windows Boot Manager'i en üst sıraya alın. Bunu yaptıktan sonra Windows'a giriş yapacaksınızdır. Eğer bir sonraki sefer açtığınızda yine Windows açılmazsa muhtemelen BIOS piliniz bitmiştir.

Dostum bilgisayar 6 aylık bitmiş olabileceğini sanmıyorum ama şu anda girdim böyle.

1 tane gösteriyor işin garip yanı sabah takmıştım HDD'yi çalışıyordu sonra içindekileri sildim SATA'yı çıkarttım anakarttan bir daha taktım açılmadı ama SATA kablosunu çıkarınca açılıyor PC.

Dostum senden ricam HDD'yi başka bir SATA girişine takmayı dener misin? Hatta SSD'ninde yerini değiştir dene. Kombinasyon yap.

Geri
Yukarı