HDMI 1.4 sürümlü kabloda 240 Hz alınabilir mi?

lastshot442

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam herkese. 1080p 240 Hz olan monitörümü HDMI sürümünün 1.4 olduğunu tahmin ettiğim üzerinde high Speed HDMI cable with Ethernet yazan bir kabloyla kullanıyorum. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi 240 Hz seçili ama HDMI sürümü tablosuna göre bu kablonun 240 Hz veremiyor olması gerektiğini gördüğüm için DisplayPort kablosu satın aldım. Ancak DisplayPort kablosuyla 60 Hz'nin yukarısını seçtiğimde sinyal yok diyerek görüntü tamamen gidiyor, 15 sn sonra değişiklikleri geri aldığı için tekrar 60 Hz olarak geri geliyor. Asıl sormak istediğim soru şu: Bu duruma göre ben HDMI kablosu takılıyken 240'ı seçebiliyorsam 240 Hz mi alıyorum gerçekten?

1716032082211.png

maalesef hdmı 1.4 240hz vermez hdmı 2.0 alman gerekiyor zaten monitörün 2.0 destekliyor veya dp 1.2 alabilirsin ama mantıklı olan hdmı 2.0 olacaktır
Teşekkür ederim, ben de aynı fikirdeyim. Ama asıl merak ettiğim kısım DisplayPort 1.2 diye aldığım kablo belli ki DisplayPort 1.2 değil çünkü 60 Hz üzeri seçtiğimde ekran gelmiyor. Burdan anladığım kablonun desteklemediği bir değeri seçemiyorum. Ancak HDMI kablosu ile 240 Hz seçebiliyorum ve ekran geliyor yani kablom bunu destekliyor mu? Veya şuan 240 seçili iken kaç Hz ile kullanıyorum o zaman ben? Çünkü kablomun üzerinde yazan High Speed HDMI Cable with Ethernet ifadesi internetteki bilgilere göre 1.4 olduğunu belirtiyor kablonun.

Yeni konular

Geri
Yukarı