HDMI 2.0 vs 1.4

Güliz

Decapat
Merhabalar arkadaşlar. Kısaca bir sorum olacaktı. Laptopumun HDMI soketi 2.0. monitör alacağım. Monitörün soketinin de v2.0 mı olması gerek 144Hz alabilmem için yani uyumlu olması mı gerek yoksa bildiğimiz üzere v1.4'de 144Hz veriyor monitör soketi 1.4 olsa da olur mu? 2 girişin farklı olması sorun çıkartır mı onu düşünmekteyim şu an. (Alacağım kablo da v2.0) cevaplar için şimdiden teşekkürler.

27 inç almamın sebebi 24 inç olup işimi güzel bir şekilde görebilecek HDMI 2.0 girişi olan kaliteli bir 144 hzin olmaması aslında. HP'nin hem 24 inç hem de HDMI 2.0 inputu olan bir modeli var mavi tasarımlı bir şeydi görünce direkt anlarsınız ama TN panel ben de TN panel istemedim hiç o yüzden 27 inç almak zorunda kaldım. Ha çok memnunum o ayrı.

Monitör Fiyatları - Epey bu linkten de görebileceğiniz gibi 144 Hz ve 24 inçlerin neredeyse hiçbirinde 2.0 kullanmamışlar.
ürün geldi 144hz alabiliyorum yapmam gereken bir ayar varmı? ben direk taktım hiç birşey yapmadım ?

Ürün geldi 144Hz alabiliyorum yapmam gereken bir ayar var mı? Ben direkt taktım hiçbir şey yapmadım?

Gelişmiş görüntü ayarlarından 144Hz'i görüyorsanız yapmanız gereken bir şey yok. Birkaç ayarım var benim sizin gözünüze nasıl gelir bilmem. Renk ayarında kontrast 57, renk sıcaklığı doğal, renk aralığı tam aralık, gamma ise oyun oynarken 2.2 film/dizi izlerken 2.0'e alıyorum ben. Ama gözünüze default ayarları iyi geldiyse hiç oynamayabilirsiniz tabii ki. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı