HDMI 2.0 vs 1.4

Güliz

Decapat
Merhabalar arkadaşlar. Kısaca bir sorum olacaktı. Laptopumun HDMI soketi 2.0. monitör alacağım. Monitörün soketinin de v2.0 mı olması gerek 144Hz alabilmem için yani uyumlu olması mı gerek yoksa bildiğimiz üzere v1.4'de 144Hz veriyor monitör soketi 1.4 olsa da olur mu? 2 girişin farklı olması sorun çıkartır mı onu düşünmekteyim şu an. (Alacağım kablo da v2.0) cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Sizdeki laptopsa laptopda bir ucu minidisplay bir ucu display 144 Hz alirsiniz HDMI 1.4 ucu olan bir HDMI soketiyle 144Hz alinmiyor.

Mini DP çıkışı da yok keşke olsaydı mini Display Port to Display Port kablolarını araştırırdım bunun yerine daha az zorlu bir araştırma olurdu. Üstte de belirttim size bir tek HDMI çıkışı olduğundan dolayı bu araştırma içindeyim. V1.4'de 144Hz destekliyor yukarıda bir arkadaşımız tablosunu atmış ki zaten kasalarda HDMI ile arkadaşlarım 1.4 ile 144Hz alıyorlar monitörlerinin soketleri de 1.4 ve üstü soket olduğu için. Zaten bilgisayardaki HDMI soketi aslında GPU'ya ait. 1050 Ti'da da 2.0 soket mevcut ama sırf bu GPU Mobile diye 144 alamayacaksam v2.0 soketten ne anladım ben bu teknolojiden: D.

AOC C24G1 kullanıcısıyım Display Port üzerinden 144 Hz almaktayım memnunum tafsiye ederim bence aldıysan iade etmeni önermem.

AOC C24G1 kullanıcısıyım Display Port üzerinden 144 Hz almaktayım memnunum tafsiye ederim bence aldıysan iade etmeni önermem.

Laptop için konuştuğundan arkadaş Display Port'u belirtme ihtiyacı bile duymadım. Yoksa tabii ki Display Port ile 144Hz özelliği olan bir monitörden her türlü 144Hz alınır. Ama laptoplarda Display Port yok ne yazık ki.

Laptop için konuştuğundan arkadaş Display Port'u belirtme ihtiyacı bile duymadım. Yoksa tabii ki Display Port ile 144Hz özelliği olan bir monitörden her türlü 144Hz alınır. Ama laptoplarda Display Port yok ne yazık ki.
Evet dediğiniz gibi display port girişi yok . Peki onerebileceginiz monitör varmı ? Üstte attığınız 27 inç , bana 24inc lazım yardımcı olur musunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı