HDMI 2.0 vs DisplayPort 1.2

Hans Landa

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba dostlar. Dün bu monitörü satın aldım.
HP X24C 23.6" 144Hz 4ms (HDMI+DP) Full HD Curved FreeSync Oyuncu monitör (9FM22AA) - Gaming.Gen.tr

HDMI 2.0 ve DP 1.2 destekliyor, 144 Hz bir monitör.
FreeSync destekliyor. Içinden çıkan HDMI'in sürümünü bilmediğim için Paugge marka bir DP kablosu aldım. Ancak kendi HDMI kablosunun 144 Hz desteklediğini gördüm.

Sorum şu; Ekran kartım GTX 1650 Super. Bu monitör sanırım G-SYNC desteklemiyor. HDMI'da 144 Hz destekliyorken bu DP kablosuna ihtiyacım var mı? Sonuçta G-SYNC kullanamayacağım. Sizce iade edeyim mi yoksa kullanayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync monitörlerde Display Port kablosu ile G-Sync açılabilir, haberiniz olsun.

Verimli olmama ihtimali var ama düzgün çalışması daha muhtemel, verimsiz çalışma olayı nadir oluyor.

FreeSync monitörlerde Display Port kablosu ile G-Sync açılabilir, haberiniz olsun.

Verimli olmama ihtimali var ama düzgün çalışması daha muhtemel, verimsiz çalışma olayı nadir oluyor.
Haberim var zaten dostum. Ama emin değilim destekleyip desteklemediğinden. Sitesinde sadece FreeSync yazıyor. O zaman DP kullanmanın mantığı yok gibi.
Adaptive ile FreeSync monitörde G-Sync açabilirsiniz çoğu monitörde.
G-Sync için DP kablo lazım.

Yani 1650 Super kartların çoğunda 3 DP ve 1 HDMI olduğu için ben DP kullanırdım. HDMI boşta kalması iyi olurdu.
Işte bu monitorde Adaptive yok sanırım. Demek istediğim bu.

Haberim var zaten dostum. Ama emin değilim destekleyip desteklemediğinden. Sitesinde sadece FreeSync yazıyor. O zaman DP kullanmanın mantığı yok gibi.
Tabii ki sitesinde yazmaz, çünkü NVIDIA'nın katı standartlarını karşılamıyor. Ama bu demek değildir ki açamazsınız. Bkz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her Freesync monitörde %99'unda DP ile G-Sync açılabilir, sadece verimsiz çalışma ihtimali var.
Edit: @Hans Landa çok minimal bir calışmama ihtimali var, haberiniz olsun.

Çoğu desteklemeyen monitör yeni güncellemelr ile artık destekliyor ama minimal bir ihtimal var, ama ben calısacagını dusunuyorum.

Freesync zaten Adaptive Sync üzerine kuruku bir teknoloji, Adaptive Sync monitorde otomatik oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı