HDMI 2.0'dan DisplayPort'a geçilir mi?

@Emrepkr

15 ve 17 numaralı pinler ses iletimi pinleri.
Screenshot_20230915-025848_Edge.jpg

HDMI DP'den her türlü iyidir geçmen tabii ki de iyi olur ama FreeSync kullanıyorsan gerek yok sen bilirsin.

Hocam DP savunucusu gibi oldum da yanlış anlama güncel iki kablonun da arasında fark yok hatta DP önde gibi duruyor. Sence neden HDMI DP'dan daha iyi?

HDMI ve DP kulanmış biri olarak bunu çok rahat söyleyebilirim evdeki GT 415 kartta HDMI girişi var ondan monitörden bağlanıyorum. Ofistede DP kablosu ile bağlanan bir monitör var her gün aradaki farkı görüyorum. Bunu aslında benim açıklamama gerek yok bir sürü bilgi mevcut buna dair.

Şimdi onunla o bir mi diyebilirsiniz hak veriyorum aynı örneği mağazalarda da görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu yaklaşım biraz fazla objektif oldu.

Evet öyle oldu aslında verdiğin örnek saçma ama aynı örnek mağazalardada var hani eğer kurcalama imkanınız olursa mutlaka bakın. Mesela orada ben Acer IPS 144 Hz monitör ile ASUS IPS 165 Hz monitörü inceledim biri HDMI diğeri DP idi ASUS olan DP Acer olan HDMI bundan farkı anlamıştım ben denediğinizde kesinlikle bana hak vereceksiniz.

Evet öyle oldu aslında verdiğin örnek saçma ama aynı örnek mağazalardada var hani eğer kurcalama imkanınız olursa mutlaka bakın. Mesela orada ben Acer IPS 144 Hz monitör ile ASUS IPS 165 Hz monitörü inceledim biri HDMI diğeri DP idi ASUS olan DP Acer olan HDMI bundan farkı anlamıştım ben denediğinizde kesinlikle bana hak vereceksiniz.

Hocam benim monitör 2 girişi de destekliyor denedim fark görmedim belki haklısındır fakat teknik değer olarak bakarsak DP en azından HDMI yeni versiyon çıkartana kadar en güncel versiyonda önde.

HDMI ve DP kulanmış biri olarak bunu çok rahat söyleyebilirim evdeki GT 415 kartta HDMI girişi var ondan monitörden bağlanıyorum. Ofistede DP kablosu ile bağlanan bir monitör var her gün aradaki farkı görüyorum. Bunu aslında benim açıklamama gerek yok bir sürü bilgi mevcut buna dair.

Şimdi onunla o bir mi diyebilirsiniz hak veriyorum aynı örneği mağazalarda da görüyorum.

Fark monitörden kaynaklanıyor olabilir mi?
Görüntü kalitesi açısından HDMI ile DP arasında bir fark yok çünkü siz nasıl bir fark görüyorsunuz acaba monitöre bakarken iş ve ev arasında? :)

Geri
Yukarı