HDMI 2.1 çıkışı olan RTX 3070 modelleri

Emorti

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar.

Kasa toplarken ekran kartlarına göz gezdiriyordum ve aynı markadan dahi olsa oluşan fiyat farkının sebebini araştırmaya başladım. Gördüm ki bazı kartların HDMI çıkışları 2.0 veya 2.0b olarak listelenmiş. NVIDIA resmi sitesinde 30 serisi ürünlerin HDMI 2.1 destekli ilk seri olduğunu yazsa da diğer üreticiler zannediyorum bunu kısarak fiyatı ucuzlatmışlar.

Bu olay üzerine HDMI 2.1 portlu RTX3070'leri araştırmaya başladım fakat alışveriş edilecek sitelerde o kadar kıt bilgi var ki HDMI yanına sadece VAR ibaresi ekleyip bırakanlar dahi mevcut. Bilgi kıtlığı nedeniyle HDMI 2.1 destekli kartlar hangi modellerde bulamıyorum!

Detaylı bilgi sahibi arkadaşlardan HDMI 2.1 çıkışı olan RTX3070 modellerini/üreticilerini öğrenmek isterim.

Hepinize mutlu seneler.

Inno3D modelinde 2.1 var.

1609859390107.png

Palit GamingPro modelinde de 2.1 var.

1609859412735.png

En ucuz 3070 modelleri bunlar. Bunlarda bile varsa üst modellerde hayli hayli olacağını düşünüyorum.

Çok çok teşekkür ederim ikinize de. Saatlerdir bir türlü denk gelemedim bu modellere satış sitelerinde. En azından özelliklerinde yazmasalar dahi bunlarda olacağından emin olabilirim sanırım artık. Sağ olun.

Farklı model bilgileri olan arkadaşlar da konuya katkı sağlarsa çok mutlu olurum.

Çok çok teşekkür ederim ikinize de. Saatlerdir bir türlü denk gelemedim bu modellere satış sitelerinde. En azından özelliklerinde yazmasalar dahi bunlarda olacağından emin olabilirim sanırım artık. Sağ olun.

Farklı model bilgileri olan arkadaşlar da konuya katkı sağlarsa çok mutlu olurum.
Kendi sitelerine bakarsan bulabilirsin. Mesela özelliklerine bakmak istediğin kart Asus ya, onun sitesine gir.

Asus RTX 3070 için buraya bak.

Zotac için buraya.

PNY için buraya.

Bir şey daha merak ediyorum. Ekran kartında 2.1 yok diyelim fakat anakart HDMI 2.1 destekli. Bu durumda anakarttan bu çıkışı kullanabiliyor muyuz?

Bir şey daha merak ediyorum. Ekran kartında 2.1 yok diyelim fakat anakart HDMI 2.1 destekli. Bu durumda anakarttan bu çıkışı kullanabiliyor muyuz?
Evet, kullanabilirsin. Ancak sürümden sürüme değişen bazı özellikleri kullanamazsın. Tamamen örnek verme amaçlı söylüyorum, 1080P 165Hz diyelim 2.1 sürümüyle destekleniyor, sende 2.0 sürüm varsa 1080P 165 Hz kullanamazsın.

Evet, kullanabilirsin. Ancak sürümden sürüme değişen bazı özellikleri kullanamazsın. Tamamen örnek verme amaçlı söylüyorum, 1080P 165Hz diyelim 2.1 sürümüyle destekleniyor, sende 2.0 sürüm varsa 1080P 165 Hz kullanamazsın.
Kablo ve monitör olarak sorunum yok "sende 2.0 sürüm varsa" diyerek kastettiğiniz bu ise. 4K 120fps alabilmek amacıyla tek gayem ekran kartı çıkış aternatiflerinin detayını öğrenmekti. Teşekkürler tekrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı