HDMI 2.1 G-Sync destekler mi?

Bütçe
3000tl

BySEMO

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde HDMI 2.1 kablo almıştım, bununla ilgili birkaç sorum olacak;
HDMI 2.1 G-Sync / FreeSync destekler mi?
HDMI 2.1 1080p de maksimum kaç Hz destekler?
Bilgisayarım ASUS TUF Gaming FX505DT-HN536t-Gaming modeli, bilgisayarımla uyumlu önerebileceğiniz güzel (HDMI 2.1 destekliyorsa) 144hz/165hz 1ms (HDMI 2.1 destekliyorsa) G-Sync / FreeSync monitör var mı?

Sadece RTX 3000 serisi HDMI 2.1 ile desteği olan monitörde açabilir. FreeSync ile de G-Sync açmak için DP gerekir diye biliyorum.

Sadece RTX 3000 serisi HDMI 2.1 ile desteği olan monitörde açabilir. FreeSync ile de G-Sync açmak için DP gerekir diye biliyorum.

Bazı monitörler HDMI üzerinden FreeSync destekliyor. G-Sync'ten faydalanmak için DP şart. G-Sync için DP 1.2, G-Sync Ultimate için 1.4 DP gerekmekte. RTX zorunluluğu yok. FreeSync her ne kadar AMD teknolojisi de olsa NVIDIA kartlarda da kullanılabiliyor.

HDMI üzerinden G-SYNC mümkün değil yalnızca DP'den, HDMI kablo kaç Hz destekliyorsa onu görürsün 60 sa 60 Hz 165 ise 165 Hz ( bazen HDMI kablo da ya da monitör HDMI slotunda 120, 144, 165 Hz kiliti mevcut olabilir ), HDMI ile FreeSync açılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hdm üzerinden G-Sync mümkün değil yalnızca DP'den, hdm kablo kaç Hz destekliyorsa onu görürsün 60 sa 60 Hz 165 ise 165 Hz ( bazen hdm kablo da ya da monitör hdm slotun da 120, 144, 165 Hz kilit i mevcut olabilir ), hdm ile FreeSync açılır.

Ekran kartı NVIDIA GTX 1650 işlemci AMD Ryzen 7 3750h FreeSync işe yarar mı? (AMD Software de açık şu an ama ne işe yarıyor bilmiyorum)

Ekran kartı HDMI slotuna HDMI kablosunu tak monitör ve Windows'tan ayarla.

RTX 3000 serisi ile HDMI 2.1 ile desteği olan monitörde G-Sync açılır. Tekrar söylüyorum, FreeSync HDMI ile açılır fakat FreeSync monitörde G-Sync açmak için DP gerekir.
Türkçesi: RTX 3000 ve üstü GPU'lar HDMI 2.1 ile açabilir.
Screenshot_20220419-224717.png

Son düzenleme:
Ben 1650 ve i7 9750H ile FreeSync Premium kullanabiliyorum. Monitöre de bağlı biraz. Monitörin menüsünde ayar oluyor.

Merhaba. Monitöre cihazı HDMI ile mi bağlayıp Freesync Premium açabiliyorsunuz? Bu şekildeyse cihazınız HDMI'ın hangi sürümüne sahip?

Yeni konular

Geri
Yukarı