HDMI 2 ses gelmesi mümkün mü?

Mehmet121

Hectopat
Daha fazla  
HDMI televizyona bağladığımızda bilgisayarın ekranından film aktardığımızda filmi izleyen kişi filmi izlerken TV'nin sesini kullanırken aynı anda ben bilgisayarın kulaklığı ile bilgisayardan oyun oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift ekran yapar iseniz olabilir diye düşünüyorum yanlış bilmiyor isem. HDMI ses taşıma özelliğine sahip olduğu için görüntü aktarılan ekrandan seste alabilirsiniz, bunun dışında bilgisayarınızın ses çıkışına takacağınız cihazın diğer ekranda ki alınan sesi engelleyeceğini düşünmüyorum.

Mesela ben 2. ekranımda film açıp, Windows ses çıkışı olarak HDMI girişli monitörüme bağladığım hoparlörü seçip ablama izletirken aynı anda ana ekranımda CS:GO açıp oyun içi ayarlardan kendi kulaklığımı seçip oynuyorum. Eğer sizin oyununuzda da bu özellik varsa yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
İlginç bir düşünce. Oyunda ses ayarlarında varsa kulaklığı seçin, filmdeki de hoparlörden film izleyebilirse güzel olur aslında.
Anlattığınız şekili anladım teşekkürler.
Çift ekran yapar iseniz olabilir diye düşünüyorum yanlış bilmiyor isem. HDMI ses taşıma özelliğine sahip olduğu için görüntü aktarılan ekrandan seste alabilirsiniz, bunun dışında bilgisayarınızın ses çıkışına takacağınız cihazın diğer ekranda ki alınan sesi engelleyeceğini düşünmüyorum.
Aslında dün ablam film izlerken bende oyunu oynamaya çalışmıştım fakat sesi sadece kulaklığa yada tv nin haporlerine bağlayabilmiştik yaani ablamın izlediği filmin arkasından benim oyunumun sesleri geliyordu. Sanırım tek çözüm oyunun içinde kulaklık ayarı var mı diye kontrol etmek
Bilgisayarın sesini kulaklığa verirsen oynarsın evet.

Aslında bilgisayarın sesini kulaklığa verdiğimde TV'nin seside kulaklıktan çıkıyor bunun için bu başlığı açtım.
Mesela ben 2. ekranımda film açıp, Windows ses çıkışı olarak HDMI girişli monitörüme bağladığım hoparlörü seçip ablama izletirken aynı anda ana ekranımda CS:GO açıp oyun içi ayarlardan kendi kulaklığımı seçip oynuyorum. Eğer sizin oyununuzda da bu özellik varsa yapabilirsiniz.
Evet oyun içi ayarlardan ayarlanıyorsa bu mümkün fakat maalesef her oyunda bu yok.

Geri
Yukarı