HDMI bağlantısında ses gelmiyor

Kerem Sevim

Hectopat
Daha fazla  
HDMI kablosu ile Samsung monitörü laptopuma bağladığımda görüntü aktarıyor fakat ses aktarılmıyor. Daha önceden konuyla ilgili açılmış konuları okudum ve SS'lerimi paylaşacağım yardımcı olursanız sevinirim.
Anladığım kadarıyla kayıttan yürütme seçeneklerinde TV'yi aktıf hale getirmek gerekiyor ama TV orada çıkmıyor. :(

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 62
  • Adssız.png
    Adssız.png
    77,6 KB · Görüntüleme: 63
  • ses.pdf
    346 KB · Görüntüleme: 266
Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kablosu ile Samsung monitörü laptopuma bağladığımda görüntü aktarıyor fakat ses aktarılmıyor. Daha önceden konuyla ilgili açılmış konuları okudum ve SS'lerimi paylaşacağım yardımcı olursanız sevinirim.
Anladığım kadarıyla kayıttan yürütme seçeneklerinde TV'yi aktıf hale getirmek gerekiyor ama TV orada çıkmıyor. :(
Kullandığınız HDMI kablosu kaç pinli?

Bazen 19 yuva olup 19 pin olmayabiliyor. Tavsiyem 2. bir HDMI kablosu ile denemeniz. Ekran kartı sürücünüzü ve Windows'u güncellemeyi deneyin.
Windows şu an güncel, kablo da yeni sayılır ama fırsatım olursa başka kablo ile de denerim (görüntü aktarımda hiç sıkıntı yok). Bu sırada gelecek farklı çözümlere açığım, kablodan da olmayabilir çünkü.

Yine aynı, görüntüde sorun yok, ses aygıtlarına çıkmıyor.
Siz dizüstüne taktığınız anda Intel Graphics'in ses iletimini kullanıyor olmanız lazım. Aygıt yöneticisinde HD Graphic'in ses iletim sürücüsü gözüküyor mu? Aynı şekilde NVIDIA içinde geçerli.

Siz dizüstüne taktığınız anda Intel Graphics'in ses iletimini kullanıyor olmanız lazım. Aygıt yöneticisinde HD Graphics'in ses iletim sürücüsü gözüküyor mu? Aynı şekilde NVIDIA içinde geçerli.

Kabloyu takıp çıkardığımda ses aygıtlarında bir değişiklik olmuyor, sadece monitör ekliyor.

Adsız.png
Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı