HDMI çıkışı olmayan ekranı kırık tabletten görüntü nasıl alınır?

• Konuyu başlatan V12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 852
Sadece dokunmatik kiriksa bayağı ucuz bu arada ama sen değişebilir misin bilmem 300 TL falan dokunmatik.

Hocam iç ekran, LCD panel yani.

Ekran kırılmış dokunmatik ne alaka?

Hocam internetten baktığımda 1000 üstü hem güvenilir satıcı yok hem de nasıl takılacağını bilmiyorum eğer ki ben kendi teknik servisine gönderirsem 1500-2000 rahatlıkla vardır çünkü dolar 16 civarı iken sormuştum 1000TL demişlerdi tamir ücretine şu an 2000 TL kesin var gibi bu yüzden başka bir çözüm arıyorum.

Alet çalışıyorsa ve sadece kırık ekrana görüntü gelmiyorsa görüntüyü başka bir yerden alabilir. Dönüştürücü tarzı bir şey bulursan yapabilirsin.
Hocam görüntü alabilir de, tabletin ekranına dokunmadan nasıl kullanacak? En fazla klavye ve mouse ile olur ama onunla da kim uğraşacak? Mecbur yaptırması lazım. Keza görüntüyü Type-C girişinden alırsa klavye ve mouse'u nereye bağlayacak?

Ekran kırılmış dokunmatik ne alaka?

Bir şey secilmiyor falan deyince cam kötü kırıldı görüntü var ama anlasilmiyor gibi anladım da ondan hocam.

Hocam iç ekran, LCD panel yani.

Hocam internetten baktığımda 1000 üstü hem güvenilir satıcı yok hem de nasıl takılacağını bilmiyorum eğer ki ben kendi teknik servisine gönderirsem 1500-2000 rahatlıkla vardır çünkü dolar 16 civarı iken sormuştum 1000TL demişlerdi tamir ücretine şu an 2000 TL kesin var gibi bu yüzden başka bir çözüm arıyorum.

Istanbuldaysan Fatih civarina gidip iş hanlarindan ucuza alabilirsin parça olarak yaparlarmi bilmiyorum ama video falan vardır bir bak çok zor değilse alırsın parça olmadı.

Bir şey secilmiyor falan deyince cam kötü kırıldı görüntü var ama anlasilmiyor gibi anladım da ondan hocam.

Istanbuldaysan Fatih civarina gidip iş hanlarindan ucuza alabilirsin parça olarak yaparlarmi bilmiyorum ama video falan vardır bir bak çok zor değilse alırsın parça olmadı.

İstanbul'da değilim hocam maalesef tabletin içini açan bir kişi var fakat o da sadece içini çıkarıp anakartı söküp bitiriyor videoyu ekran değişimi yapan yok alsam bile yapamam gibi.

İstanbul'da değilim hocam maalesef tabletin içini açan bir kişi var fakat o da sadece içini çıkarıp anakartı söküp bitiriyor videoyu ekran değişimi yapan yok alsam bile yapamam gibi.

O halde bilgisi olan arkadaşlar varsa görüntü alma konusunda yardımcı olurlar konu hakkında bilgim yok maalesef.

Hocam görüntü alabilir de, tabletin ekranına dokunmadan nasıl kullanacak? En fazla klavye ve mouse ile olur ama onunla da kim uğraşacak? Mecbur yaptırması lazım. Keza görüntüyü Type-C girişinden alırsa klavye ve fareyi nereye bağlayacak?

Hocam USB-C to HDMI hub var hem tableti şarj ediyor hem gòrüntü aktarıyor hem de fare veya klavye bağlananlar var. Bu Google'da Type-C hub diye geçer. Type-C çıkışlı olduğu kısmı tablete bir HDMI kablosunun başını Type-C Hub'un HDMI kısmına diğer HDMI başınıda TV'nin HDMI çıkışına bağla. Extra aygıt üzerinde USB portu type portuda var. Tabii fiyatlarına göre tek girişli çoklayıcılarda bulunuyor. @V12 bir dene istersen. Youtubedede Type-C hub yaz hangi model hoşuna giderse alırsın.😊

Geri
Yukarı