HDMI Çıkışının Versiyonları Nasıl Öğrenilir?

ArdanucAKAR

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MSI Z270 GAMING PRO CARBON, MSI Z270 GAMING M5 ve M7 Anakartların HDMI çıkışının versiyonunu nasıl öğrenirim? Asus VG248QE monitöre sahibim bunun da HDMI çıkışının versiyonunu bilmiyorum, onun da versiyonunu nasıl öğrenebilirim?

Bu 3 anakarttan 1 tanesini alacağım ama HDMI portu üzerinden alabileceğim max Hz değerlerini anakartlar bazında yazabilir misiniz?

Not: Şu an ekran kartım yok, anakart üzerinden kullanacağım PC'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu linklerde aşağıdan ''detail'' sekmesini seçerek anakart üzerinden alabileceğiniz görüntü çıkışı değerlerini öğrenebilirsiniz. Ama standart değerlerin dışında bir değer alamazsınız. Şuan işlemciniz var mı? Yoksa işlemci de alacak mısınız?
Z270 GAMING M5 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Z270 GAMING PRO CARBON | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Z270 GAMING M7 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Ek: Şu linkten de 3. bölümden itibaren monitörün portlarının versiyon bilgilerini ve hangi port ile hangi değerleri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/LC...59.2128129228.1513682963-335301921.1509464492

Son düzenleme:
İşlemci aldım intel 7700K
Şu linklerde aşağıdan ''detail'' sekmesini seçerek anakart üzerinden alabileceğiniz görüntü çıkışı değerlerini öğrenebilirsiniz. Ama standart değerlerin dışında bir değer alamazsınız. Şuan işlemciniz var mı? Yoksa işlemci de alacak mısınız?
Z270 GAMING M5 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Z270 GAMING PRO CARBON | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Z270 GAMING M7 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Ek: Şu linkten de 3. bölümden itibaren monitörün portlarının versiyon bilgilerini ve hangi port ile hangi değerleri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/LCD Monitors/VG248/VG248_English.pdf?_ga=2.77980759.2128129228.1513682963-335301921.1509464492

Ayrıyetten attığınız linkleri inceledim ve anakart için attığınız linklerde 1920x1080 çözünürlükte kaç hertz alacağımız yazmıyor ama monitör üzerinde hdmi 1.4 varmış yani hdmi üzerinden 120Hz alamam sanırım 2.0 olmadığı için aynı şekilde anakart için attığınız linklerde displayport çıkışı için 1920x1080 çözünürlük için hiç bir bilgi verilmemiş ama monitör displayportta 144Hz destekliyor olması lazım.

Sonuç displayporta geçersem eğer anakartın önemi kalmıyor yani üzerinde displayport olan bi tane anakart seçmem yeterli attığım linklerdekinden. Doğru mu analiz etmişim ?

Şimdi monitör için attığınız linkin altına indim orda herşey ayrıntılı yazıyormuş çözünürlük bakımından hdmi'da 60 üstüne çıkamıyorum hiçbir şekilde ama displayportta 144Hz görebiliyorum 2D'de

Ekran kartı yokken yenileme hızı olarak 60 Hz üstü olmasının sana ne gibi bir getirisi olmasını bekliyorsun ki? Şu anakart mı falan demektense ekran kartı alırken beraberinde Display Port kablo alırsın olur biter. O monitörü 980 Ti ile kullanıyorum ve en iyi bağlantı yöntemi de Display Port'tur.

Şuan için bunu yapabilen birini bulamadım. Bunu neden yapmak istiyorsunuz merak etmekle birlikte araştırmaya devam ediyorum. Bana kalırsa pek mümkün değil ama işi garantiye almak istiyorum.

Şuan ekran kartım yok ama alıncaya kadar monitörden maks. derecede yararlanmak istiyorum onun için. Laptop ekranı gibi 60Hz almak istemiyorum.

Şuan için bunu yapabilen birini bulamadım. Bunu neden yapmak istiyorsunuz merak etmekle birlikte araştırmaya devam ediyorum. Bana kalırsa pek mümkün değil ama işi garantiye almak istiyorum.

Ekran kartı yokken yenileme hızı olarak 60 Hz üstü olmasının sana ne gibi bir getirisi olmasını bekliyorsun ki? Şu anakart mı falan demektense ekran kartı alırken beraberinde Display Port kablo alırsın olur biter. O monitörü 980 Ti ile kullanıyorum ve en iyi bağlantı yöntemi de Display Port'tur.

Dostum bi bekletim yok ama güzel bi pc topluyorum malum dolar fiyatları her geçen gün artıyor sisteme 1080ti alacağım ama alıncaya kadar ki sürede almış olduğum monitörden en yüksek verimi almak istiyorum sadece. Ve konu hakkında bilgimde olmadığı için yardım istedim sadece. Normalde aklımda pro carbon olan model vardı ama sonradan m5 olan modeli gördüm ve onda displayport var o port üzerinden FHD çözünürlükte monitörden alacağım Hz değerini merak ettim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı