Vengeance Pro RAM versiyonları farklı

Onu nereden anladınız?

Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3600MHz C18, High performance desktop Memory kit (AMD optimised) - Black

Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (4 X 16 GB) DDR4 3600 MHz C18 XMP 2.0 enthusiast RGB LED ılluminated Memory kit - Black

Ürünlerin isminden :).

Uyum sorunları olabiliyor.
Çipler aynı olsa bile tamamen uyumlu çalışmasının garantisi yok, bu yüzden kitler var, kitlerle sorun yaşamazsın.
Quad kit alsan güzel olurdu.

Quad-kit RAM al.
RAM'e ayırdığım bütçenin oldukça üstünde Quan kit hocam. Eğer iletişime geçebilirsem birini gönderip diğerinin aynı versiyonundan olanı istesem olur mu sizce? O zamanda problem çıkma ihtimali var mı?

RAM'e ayırdığım bütçenin oldukça üstünde Quan kit hocam. Eğer iletişime geçebilirsem birini gönderip diğerinin aynı versiyonundan olanı istesem olur mu sizce? O zamanda problem çıkma ihtimali var mı?
Yine sorun yaşayabilirsin, ben garantisini vermiyorum.
Quad-kit almaya çalış mümkün mertebe.

Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3600MHz C18, High performance desktop Memory kit (AMD optimised) - Black

Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (4 X 16 GB) DDR4 3600 MHz C18 XMP 2.0 enthusiast RGB LED ılluminated Memory kit - Black

Ürünlerin isminden :).
He siz 2. sorduğum soruya cevap verdiniz burada bir soru hakkı da bana doğuyor 😄 Ben Intel sistemde kullanacağım büyük ihtimal Amd optimize olmasının hiçbir farkı olmadığını öğrendim. Tabi şuan kafam daha çok karıştı XMP olunca RAM'de ne gibi farklılık oluyor?

He siz 2. sorduğum soruya cevap verdiniz burada bir soru hakkı da bana doğuyor 😄 ben Intel sistemde kullanacağım büyük ihtimal AMD optimize olmasının hiçbir farkı olmadığını öğrendim. Tabi şu an kafam daha çok karıştı XMP olunca RAM'de ne gibi farklılık oluyor?

Bir nevi O.C. Anakarttan RAM hızını arttırmayı sağlıyor. Mesela ben 3200'lük RAM aldım anakarta takınca 2133 çalışıyordu XMP açtığım zaman hızı 3200'e çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı