HDMI çoğaltıcı vs DVI to HDMI

Daha fazla  
Benim odama bir televizyon geldi ancak televizyonumda sadece HDMI portu var. Benim erkran kartımda ise (GTX 1650 Super) HDMI (monitörüm kullanıyor),
DVI ve DisplayPort girisleri var.

DVI to HDMI bir cevirici mı almalıyım, yoksa bir HDMI coklayıcı mı? Bir de hangisini alırsam goruntu en az etkılenır? (Monitörüm 75 Hz ) Hz kaybı olur mu? Göruntü kötülesir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI to HDMI kablosu alman daha iyi olur bence. DVI to HDMI kablo ile 75Hz monitör kullanmıştım ve hissedilir bir görüntü kalitesi farkı olmamıştı. 75Hz alabilmiştim.

DVI to HDMI kablosu alman daha iyi olur bence. DVI to HDMI kablo ile 75Hz monitör kullanmıştım ve hissedilir bir görüntü kalitesi farkı olmamıştı. 75Hz alabilmiştim.

Peki aldığın ya da önerdiğin bir marka var mı yoksa elime gecen herhangi bir çevirici is gorur mu?
Peki aldığın ya da önerdiğin bir marka var mı yoksa elime gecen herhangi bir çevirici is gorur mu?
Ya bide ben simdi televizyona bağlayacagım icin bilemedim normal şartlarda internet uzerinden ekran paylaşımı yapiyordum ancak hem bayagi hissedilir bi geçıkme yasiyordum hemde arada bi (internete fazla yuklendigimizde {aksam vakitleri gibi } hemen yayin kesiliyodu) ve geri baglamasi iskence oluyo gecikmesi sorun degil ancak guzel bi goruntu kalitesi lazim (televizyonda en kucuk bi farklilik cok goze batiyo )

@Ömer Erim Erdem
Ben en ucuz kabloyu almıştım. Yorumlara ve fiyatlara bakarak uygun uzunlukta bir kablo alırsanız sorun olmaz.
Görüntü kalitesi konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Ekran kartına her HDMI çoklayıcı takılmıyor ve takılan çoklayıcılar yanlış bilmiyorsan her iki ekrana aynı görüntüyü veriyor. HDMI çoklayıcı ile çift ekran gibi kullanamazsınız.

@Ömer Erim Erdem
Ben en ucuz kabloyu almıştım. Yorumlara ve fiyatlara bakarak uygun uzunlukta bir kablo alırsanız sorun olmaz.
Görüntü kalitesi konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Ekran kartına her HDMI çoklayıcı takılmıyor ve takılan çoklayıcılar yanlış bilmiyorsan her iki ekrana aynı görüntüyü veriyor. HDMI çoklayıcı ile çift ekran gibi kullanamazsınız.

Peki cok teşekkür ederim

Geri
Yukarı