Çözüldü HDMI dönüştürücü ile görüntü monitöre sığmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AtlasPoyraz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
DVI ve VGA bağlantı ile görüntü alamadıktan sonra VGA to HDMI dönüştürücü ile görüntü alabildim fakat Windows monitöre sığmıyor.
İlgili olabilecek konuları araştırdım sonuca ulaşamadım.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• grntü1.png
    grntü1.png
    812,2 KB · Görüntüleme: 98
  • grntü2.png
    grntü2.png
    488,9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörünüz 1680x1050 ama o çözünürlük orada yok. Driver güncelleyince gelecektir diye tahmin ediyorum. Bunun için siz bana donanım kimliğini atın, ben size indirme linki atayım. Aygıt yöneticisini açın. Oradan monitörlere gelin. Monitörünüze sağ tıklayıp özellikler deyin. Üstten ayrıntılar deyin. Özellikten Donanım kimliklerini seçip, en üsttekini kopyalayarak buraya atın.

Örnek:
Eki Görüntüle 831172

Ulaşabildiniz mi acaba ?
Driver ı yükledim ama bahsettiğiniz çözünürlük oranını hala bulamadım.
Farklı bir uygulama ile önerilen çözünürlük ayarlarını değiştirebildim. Sağ tarafı orantıladı fakat sol taraf hala içerde kalıyor.
Çözünürlük değiştirmek için kullandığım program :
Ek : Ekran kartının kendi menüsünden de çözünürlüğü elle ayarlayabiliyorsunuz. Fakat bende ekranın sol tarafı hala içeride duruyor...
Ek : Ekran kartının kendi menüsünden de çözünürlüğü elle ayarlayabiliyorsunuz. Fakat bende ekranın sol tarafı hala içeride duruyor...
Monitörün ayarlarında "Ekrana Sığdır" gibi bir ayar olabilir. İstersen bir de monitör ayarlarından yapmaya çalış.

Monitörünüz 1680x1050 ama o çözünürlük orada yok. Driver güncelleyince gelecektir diye tahmin ediyorum. Bunun için siz bana donanım kimliğini atın, ben size indirme linki atayım. Aygıt yöneticisini açın. Oradan monitörlere gelin. Monitörünüze sağ tıklayıp özellikler deyin. Üstten ayrıntılar deyin. Özellikten Donanım kimliklerini seçip, en üsttekini kopyalayarak buraya atın.

Örnek:
indir.jpeg

Son düzenleme:

Örnek:
Eki Görüntüle 831172

Ulaşabildiniz mi acaba ?
Driver ı yükledim ama bahsettiğiniz çözünürlük oranını hala bulamadım.
Farklı bir uygulama ile önerilen çözünürlük ayarlarını değiştirebildim. Sağ tarafı orantıladı fakat sol taraf hala içerde kalıyor.
Çözünürlük değiştirmek için kullandığım program :

Dosya Ekleri

• grnt4.png
    grnt4.png
    397,3 KB · Görüntüleme: 41
  • grnt5.png
    grnt5.png
    112,1 KB · Görüntüleme: 41
  • grntü6.png
    grntü6.png
    377,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Çözüm