HDMI düşük ses sorunu

Sasha UKR

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Meslek
Universite öğrencisi, ekonomi
Merhaba. Monitörü idarelik laptopumla kullanıyorum.
Özellikler:
i5 2410m
HD3000
4GB ram
VGA dan bağladığımda, direk kulaklığı laptopa takıyorum ve ses çok yüksek.
HDMIdan bağladığımda, kulaklığı laptopa bağladığımda çalışmıyor. Ben de monitör girişine takıyorum kulaklığı. Ama ses biraz düşük. Neden? HDMI la laptop kulaklık girişini nasıl kullanırım?

HDMI'dan bağladığında sesi de aktarabildiği için kayıttan yürütme aygıtı varsayılan olarak hoparlör yerine HDMI atıyor olabilir.
Ekran Alıntısı.JPG

Şu ekranda (Sağ altta hoparlör simgesinden sağ tık/kayıttan yürütme aygıtları) ses kartın neyse Realtek/Via ona tıklayarak varsayılan yap. Düzelebilir.

Sesinin kısık olmasının sebebi de;
1. Monitörün ses ayarı varsa kısık olabilir.
2. Yine hoparlör simgesinden "Ses düzeyi karıştırıcısı" kısmında seviyeleri kontrol et. Eşit seviyede olamayabilir.

HDMI'dan bağladığında sesi de aktarabildiği için kayıttan yürütme aygıtı varsayılan olarak hoparlör yerine HDMI atıyor olabilir.
Eki Görüntüle 60047
Şu ekranda (Sağ altta hoparlör simgesinden sağ tık/kayıttan yürütme aygıtları) ses kartın neyse Realtek/Via ona tıklayarak varsayılan yap. Düzelebilir.

Sesinin kısık olmasının sebebi de;
1. Monitörün ses ayarı varsa kısık olabilir.
2. Yine hoparlör simgesinden "Ses düzeyi karıştırıcısı" kısmında seviyeleri kontrol et. Eşit seviyede olamayabilir.
Yarın deneyeceğim. Az kaldı PCyi toplamama, DVIla bağlayacağım o zaman :D.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı