HDMI girişi olan laptopta 240 Hz monitör nasıl kullanılır?

Slayers12

Centipat
Merhaba benim bir 240 Hz monitörüm var ve laptopumu bu monitöre bağlamak istiyorum. Ama en fazla 120 Hz veriyor. Laptopta da sadece HDMI çıkışı var. Dönüştürücü mü almam lazım? Ne yapmalıyım?

Merhaba benim bir 240 Hz monitörüm var ve laptopumu bu monitöre bağlamak istiyorum. Ama en fazla 120 Hz veriyor. Laptopta da sadece HDMI çıkışı var. Dönüştürücü mü almam lazım? Ne yapmalıyım?

Kullandığınız laptopun ve monitörün HDMI versiyonu 2.0 ve üzeri ise 240 Hz desteği sunar. Tek sorun kablo olur. Kullandığınız laptop ve monitörün özellikleri nedir?

HDMI da en fazla 120 Hz alabilirsin diye biliyorum.

HDMI 1.4 ile öyle geçiyor aslında 120'de değil 144'e kadar yazıyor. HDMI 2.0 ile FHD 240 Hz alabiliyorsunuz.

Hayır şu an bilgisayarım bozuk o yüzden laptopu kullanacağım ama gözümde 240 Hz alışık olunduğundan 120 Hz böyle kasıyor gibi geliyor

4 GB RAM'li PC'ler bayağı eskilerde kaldı. O bilgisayarın HDMI giriş versiyonu en fazla 1.4b olur onda da size en fazla 144 Hz verebilir. O PC'de OC metodlarla 240 vermeye falanda çalışmayın. FPU/GPA bağlantılı çıkışları yakıp çöpe atarsınız. O monitör o laptopa fazla uzak bir teknoloji.

Yeni konular

Geri
Yukarı