HDMI girişli monitöre VGA kablo takılabilir mi?

MertGunesus

Hectopat
Makaleler
1
Monitör
HP x27 Full HD 165 Hz
Öncelikle Merhaba.

HP x27 marka full HD bir monitörüm var. Yaşadığım apartmanda bulunan Beinsport üyelikli merkezi Kablo TV yayınını monitörümden ve ileride alacağım projeksiyonumdan izleyebilmek adına, DARK markasına ait harici bir TV kutusu satın aldım. ( Ürünü dolap uygulamasından 85 TL'ye ikinci el olarak aldım fakat yazmış olduğum linkteki ürünün tıpatıp aynısı https://www.hepsiburada.com/dark-full-hd-tv-box-1920x1200-cozunurluklu-dahili-hoparlorlu-harici-tv-kutusu-dk-ac-tvbox1920-p-BD85435?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635354706adgr59854405142&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwtcCVBhA0EiwAT1fY722uw2X7GWgnO0TqgbNaOyLTbeiPzdxyn5-306WYFv0K2udFd4e60BoC2OQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

Fakat şöyle bir sorunum var; monitörümde yalnızca 1 adet HDMİ ve 1 Adet Display Port girişi mevcut. Satın almış olduğum üründe ise VGA çıkışı mevcut. İnternette yapmış olduğum araştırmalarda HDMI çıkışlarını VGA çıkışına dönüştürebilen aparatlar bulabiliyorum ancak VGA Çıkışı olan bir ürünü HDMI girişi olan monitörüme bağlayabileceğim bir dönüştürücü aparat bulamadım.

Bu tarz kablo, dönüştürücü vs.. konularında çok az bilgi sahibiyim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA-HDMİ DÖNÜŞÜMÜ

HDMİ-VGA DÖNÜŞÜMÜ

Forumda link yasak mı bilmiyorum ama amazon ile hepsiburada dan alıntı aldım işine yarayabilir.
Ürün açıklamalarında "Yani bu çevirici ile VGA çıkışlı bir cihazın görüntüsünü HDMI girişli bir cihaza aktaramazsınız. Cihazlarınızın HDMI Çıkışını VGA Girişine çevirebilirsiniz. " tarzı şeyler görmekten bıkmıştım. Amazondan verdiğin linkteki ürün işimi görecek gibi ama neden o kadar fiyat farkı varmış yahu

Ürün açıklamalarında "Yani bu çevirici ile VGA çıkışlı bir cihazın görüntüsünü HDMI girişli bir cihaza aktaramazsınız. Cihazlarınızın HDMI Çıkışını VGA Girişine çevirebilirsiniz. " tarzı şeyler görmekten bıkmıştım. Amazondan verdiğin linkteki ürün işimi görecek gibi ama neden o kadar fiyat farkı varmış yahu
Ben denemedim ama önüme çıktı gezinirken bu konu hakkında. Fiyat konusuda evet ciddi anlamda pahalılar cebinize geçmiş olsun 😁

Geri
Yukarı