HDMI ile 1080p görüntü alınmıyor

Rq0616

Hectopat
Merhaba. Yeni sistem kurdum, tüm driverleri, sürücüleri vs. hepsini indirdim. Fakat HDMI ile ekran kartından görüntü aldığımda 1080p yüksek çözünürlükte görüntü alamıyorum. Videoyu 1080p ayarlarına getirip tam ekran yaptığımda ise 480p gibi bulanık görüntü veriyor. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü görünümünde problem var mı? Sadece videolarda görüntü kötü ise, pc ile alakalı bir durum değildir. 1080P'nin görüntü kalitesi de pek muazzam sayılmaz zaten. Daha düşük çözünürlüklü ve küçük boyutlu bir monitörden geçiş yaptıysanız, videolarda böyle hissetmeniz normaldir.

Masaüstü görünümünde problem var mı? Sadece videolarda görüntü kötü ise, pc ile alakalı bir durum değildir. 1080P'nin görüntü kalitesi de pek muazzam sayılmaz zaten. Daha düşük çözünürlüklü ve küçük boyutlu bir monitörden geçiş yaptıysanız, videolarda böyle hissetmeniz normaldir.
Masaüstü görünümünde aman aman bi sorun yok. Ama tvdeki 1080 p kalitesiyle karşılaştırdığımda dağlar kadar fark var. Ki tv büyük, monitör daha küçük.

Televizyona, monitöre baktığınız uzaklıktan bakmıyorsunuz. Masaüstü, uygulamalar ve oyunlarda bulanıklık yoktur diye düşünüyorum. Bu olay yüklenen videonun kalitesiyle alakalı aslında daha çok. Herhangi bir 4K video oynattığınızda monitörde sorun olmadığını anlayacaksınız. Ya da gerçek manada yüklenmiş 1080P Full HD video bulmanız gerekiyor. Platformlar yüklenen videoların kalitesini düşürerek sunduğu için bu duruma sebebiyet veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı