HDMI ile 144 Hz alınabilen monitörden 165 Hz alma

xmai

Decapat
Daha fazla  
165 Hz MSI monitörüm(Artymis 242C) var ve HDMI ile 144 de kullanabiliyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan özel çözünürlük oluştur bölümünden 165'e yükseltirsem bir sorun olur mu? HDMI bağlantı kullanıyorum.

1637357495839.png

Ne gibi eksileri olur? Gecikme süresi artar mı?

Monitörlere Overclock yapmak pek tavsiye edilen bir şey değil. Desteklenen frekansa geçmenizi tavsiye ederim.
Not: Eksik okumuşum, monitör 165Hz'miş zaten.

Bildiğim kadarıyla HDMI 165 Hz desteklemiyor denetim masasında 165hz ye çekilse bile sağlıklı çalışmyıor DP kullanmak daha sağlıklı olacaktır

kendim kullanmadığım için bilemiyorum ama HDMI 165 hz yi veremez yazılımda 165 hz ayarlansa bile maksimum 144 verecektir bu sebepten ghosting olma ihtimali de olabilir

Üretim yılı eski olmayan bir modele sahipsin. İçinden çıkan HDMI kablosu olması gerektiği gibi yeni sürüm olacak. Eski sürüm olmadığı için HDMI kablonuz 280 HZ dahi destekleyebilir zaten monitörünüz 165 HZ olduğu için bir O.C yok bu yüzden 165 Hz yapıp kullanın monitörünüzün stok HZ değeri bu. Eski sürüm HDMI kabloları 120 HZ'e kadar destekliyordu bilginiz olsun yani mantıken 144 alıyorsanız 165 HZ'de bir sorun olmaz. Ki olsa da bu görüntüyü desteklemez, ekran gelmezdi. Sorunun çözüldüğünü varsayıyorum.

Merhabalar, bu konu hakkında yaşadıklarımı sunacağım size.
Özel çözünürlük ayarından 165'e çektim ve masaüstü kullanımında 165 olarak kullanabildim, ama oyuna geçtiğim zaman 144 Hz de sabit kaldığını gördüm :). Sonuçta HDMI ile bağladığım için böyle bir sonuç bekliyordum :).

Geri
Yukarı