HDMI ile 144Hz alınır mı?

Bu laptopun HDMI 2.1 olma ihtimali yok. Yine de 144 Hz verir muhtemelen.
Hocam profilden mesajlara bakarsanız biri öyle yazdı bende ona dayanarak hani yanlışta olsa anlaşılsın diye “miş” dedim peki sizce HDMI kaç? Cevap için teşekkür ederim bide HDMI 1.4 olsa bile 1.4 monitöre bağlasam 144hz verir mi?

Sitesinde bir bilgi yok onunla ilgili, kullanma kılavuzunda yazıyor olabilir. Emin olmak için, bir tanıdık veya teknoloji markette denenebilir almadan. Düşük bir ihtimal de olsa 120 Hz sınırlında kalabilir.

Sitesinde bir bilgi yok onunla ilgili, kullanma kılavuzunda yazıyor olabilir. Emin olmak için, bir tanıdık veya teknoloji markette denenebilir almadan. Düşük bir ihtimal de olsa 120 Hz sınırlında kalabilir.
Hocam son olarak, monitör baktığımda yorumlarda şöyle bişey hatırlıyorum 144hz monitörde hdmı ile 120hz, 165hz monitörde 144hz alınabiliyormuş HDMI ile benim aklıma takılan, olaki laptop hdmı 2.0 monitör 1.4 hdmı ile bağlasam sorun olmaz değil mi?

Sürüm uyuşmazlığı diye bir şey yok. 240 Hz monitörde, 240 Hz de alınabilir. Önemli olan her iki cihazın da herhangi bir kısıtlama olmadan desteği vermesi. 165 monitörde 144Hz alırsın diye bir şey yok, 165 de alınabilir. Bazı dizüstü ve monitör modelleri sürümden bağımsız olarak kısıtlı yapabiliyor. Hem HDMI hem de DP bulunan bir monitör DP girişinden yüksek Hz destekleyebiliyor. Benzer şekilde dizüstüler de bu şekilde.

İşlemci desteği yok. İşlemci desteği olan her modele bile koymuyorlardı yakın zamana kadar. Geçen sene başına kadar en tepe modellerde vardı, daha yavaş yavaş yaygın hale geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı