HDMI ile yanlış bilinenler

Saçma sapan mesajlar görüyorum. Birisi demiş ki "HDMI en fazla 120 Hz destekliyor." diye mesaj görünce bir sinir oldum. Adam tabloya bakmadan söylüyor bir de. HDMI 1.4b 1080p ekranda 144 Hz verebiliyor tabloya göre. Gerçekten şu tabloya bakıp ona göre yapın HDMI ile ilgili. HDMI 2.1 240 Hz 1440p açabiliyor.

Eki Görüntüle 980608

Aslında mantıken 144 Hz ve üzeri için 144FPS ve üzeri almanız lazım.(144 almadan da kullanırsınız fakat anlamı olmaz). Zaten 144FPS alacaksanız ekran kartınızda DP girişi de olması muhtemel. Tabi ki 144 FPS alan ve sadece HDMI girişi olan Ekran kartları da var ama HDMI'ı da kötülememek lazım.

Hocam HDMI 2.0b çıkışlı bir kart alacağım. Kartta DP yok. Almayı düşündüğüm monitörde ise HDMI 1.4 var. HDMI kablosuyla 144hz alabilirim değil mi. Kart 1030 olunca herkes farklı bir şey söyledi.
MSI GT 1030 AERO ITX 2G OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kartı almak istiyorum.
MSI GT 1030 2G LP OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe eğer sorun olacaksa DP portu olduğu için bunu alacağım. @luthermartin

Hocam HDMI 2.0b çıkışlı bir kart alacağım. Kartta DP yok. Almayı düşündüğüm monitörde ise HDMI 1.4 var. HDMI kablosuyla 144hz alabilirim değil mi. Kart 1030 olunca herkes farklı bir şey söyledi.
MSI GT 1030 AERO ITX 2G OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kartı almak istiyorum.
MSI GT 1030 2G LP OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe eğer sorun olacaksa DP portu olduğu için bunu alacağım. @luthermartin
Hocam konu dışı ama bence 1030'a o kadar para verilmez.

Hocam konu dışı ama bence 1030'a o kadar para verilmez.
Hocam sadece valorant oynuyorum 1280x960 full low ayarlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu süreçte ekran kartı yok ve bana yetecek bir kart. Stoklar düzelince değiştiririz. 1030la 144hz görüntü alabilir miyim onu merak ediyorum. 11400 le beraber alacağım. 250-300 fps arası alıyor bu ikili.

Hocam sadece valorant oynuyorum 1280x960 full low ayarlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu süreçte ekran kartı yok ve bana yetecek bir kart. Stoklar düzelince değiştiririz. 1030la 144hz görüntü alabilir miyim onu merak ediyorum. 11400 le beraber alacağım. 250-300 fps arası alıyor bu ikili.
Anladım hocam o zaman mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı