HDMI kablo ile 144 Hz alınır mı?

Evet alabilirsiniz.
Screenshot_3 (4).png

Tesekkürler yanıtlar için, DisplayPort almak en mantıklısı, ancak HDMI'a göre herhangi bir dejavantajı var mıdır DisplayPort'un?

Dönüştürücü alabilirsiniz ama dönüştürücünün ne kadar performans sağladığını bilmiyorum.

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla demek yerine hiç yazmayıp soruyu soranın kafasını karıştırmayın.
Söz gümüşse sükut altındır.

Öncelikle bildiğim kadarı ile DVI'ya da DP kullanman gerekiyor. Fakat şöyle bir durum var 20 liraya kablo almak yerine 60 Hz monitör kullanmak pek mantıklı gelmedi bana. Ekran kartından 144 Hz alabilirsin. Günlük kullanım ve oyunlarda büyük fark yaratıyor. Tavsiyem 24 inç üzerine yönelmemen çünkü 144 Hz de FPS kaybı yaşayabilirsin.
Hangi boyutlara yönelmeliyim ekran kartıma göre, bilgi verebilir misiniz?

Arkadaşlar 1470 TL bütçe ile ASUS VP249QGR monitörü satın almayı düşünüyorum. 144 Hz ve 1 ms tepki süresi olması dikkatimi çekti.

Kutu içinde HDMI kablosu yokmuş sanırım, HDMI ile GTX 1660 Super ekran kartından 144 Hz alabilir miyim? Çünkü alamayacaksam, boşuna ekstradan para vermek istemiyorum 75-60 Hz monitörlere yöneleceğim. Şimdiden teşekkürler.

Ürün (Trendyol): ASUS VP249QGR

HDMI 120 Hz e kadar destekliyor, Display Port kablo almanız gerekiyor fazlasını istiyorsanız.

Oynadığın oyunlara bağlı biraz. Ekran kartını zorlayan oyunlar oynuyorsanız bence 24 inç ideal. Ama Valorant, League of Legends gibi düşük grafiklere sahip oyunları oynuyorsanız 27 inç tadından yenmez.
Benim de bir bütçem var, zaten fazlasıyla üstüne çıktığımı düşünüyorum. :) O yüzden maalesef 24 inç yukarısına yönelemeyeceğim ancak neden FPS düşüşleri olur 24 inç'te onu anlamadım.

Geri
Yukarı