HDMI Kablo İle Çözünürlük

ender karacaova

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben HDMI kablosu satın aldım fakat oyunları 1080P de oynayamıyorum. Televizyonum Full HD 1080P çözünürlüğe sahip, ekran kartım ise GT430 (2 GB 128 Bit), HDMI kablonun özellikleri 340/18 Gbps hızına sahip, 4K görüntüye kadar, 1.4 sürümü 3D destekli. Sizce neden 1080P çözünürlügünde oynayamıyorum? HDMI kabloyla televizyona bağladığım için monitördeki görüntünün birebir aynı olmaması sizce normal midir? Monitördeki gibi çok iyi görünmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hdmi bağladığım televizyonu 1920-1080 p çözünürlügüne sahip, kasayı bağladım zaten laptop değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartı zaten 1080p'de oyunları kasa kasa oynatır fps yerlerde sürünür :D Hangi oyunu oynayacaksan ayarlar kısmına girip çözünürlüğü 1920x1080 yapman gerekir.

Omersa90 kardeşim zaten 1920-1080 modunda tv çözünürlükte aynı ama şu var normal masaüstü veya internette yine monitördeki gibi keskin değil demek istediğim bu normal mi yani ? Monitör mesela 768 p olduğu halde daha keskindi. Oğuzhan 'ın dediği gibi oluyor aynen akıcı olmuyor zar zor zaten yakalıyor yolu falan kasıyor oyunda .Yani hdmı kablosundan monitördeki gibi keskin olmaması normal mi sizce ?

Nasıl kontrol etmem gerekiyor ? Tv LG LA620S Modeli şöyle diyim ben ilk defa hdmı kablo kullanıyorum yani gözüm monitöre alışkın beliki de şimdi hdmı taktığım için öyle geliyordur ama şu bir gerçek monitörde daha keskin di görüntü .

Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Görüntü' ye gel buradan boyutu ayarlayabilirsin eğer düzelmez VGA kablosu kullanmanı öneririm fakat ses gitmez sadece görüntü gider.

Tv'de aldığın görüntü monitördeki gibi olmaz zaten. O ekran kartı 1080p'de oyun oynatmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı