HDMI kablo ile monitöre güç veriliyor mu?

mahmut sağ

Femtopat
Laptopumun yanına bir monitör alarak çift monitör kullanmak istiyorum. Laptopum en fazla HDMI 2.0 desteklediği için hem de laptopumla aynı olması için monitörümü 144Hz olarak seçtim. Sorum şu ki eğer laptop ile monitörü HDMI ile bağlarsam monitör için ek bir güç kaynağı kullanmam gerekecek mi? Yoksa HDMI kablo laptoptan güç çekip monitöre iletir mi?

Laptopumun yanına bir monitör alarak çift monitör kullanmak istiyorum. Laptopum en fazla HDMI 2.0 desteklediği için hem de laptopumla aynı olması için monitörümü 144Hz olarak seçtim. Sorum şu ki eğer laptop ile monitörü HDMI ile bağlarsam monitör için ek bir güç kaynağı kullanmam gerekecek mi? Yoksa HDMI kablo laptoptan güç çekip monitöre iletir mi?
Oncelikle sunu belirteyim ayni Hz ozellikli almana gerek yok. 165Hz aldigin zaman zaten HDMI ile bagladiginda 165Hz alirsin. 2.si herhangi bir ek guc kablosuna gerek yok. Monitorun yaninda gelecek olan guc kablosu monitore guc saglar.

Oncelikle sunu belirteyim ayni Hz ozellikli almana gerek yok. 165Hz aldığın zaman zaten HDMI ile bagladiginda 165Hz alirsin. 2.si herhangi bir ek guc kablosuna gerek yok. Monitorun yaninda gelecek olan guc kablosu monitore guc saglar.

Hmm teşekkür ederim güç kablosu almama gerek kalmadı o zaman. Öyle rekabetçi oyunlar oynamadığım için 144Hz yeteceğini düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı