HDMI kablo takma sonrası laptop görüntü vermiyor

Ahmet52707

Hectopat
Daha fazla  
Laptopımı televizyona bağlamak için HDMI kablosu taktım, takarken bir sorun çıkmadı aslında ama televizyona kablonun diğer ucunu takacakken ekran gitti ve yanık kokusu gelmeye başladı. Anarkattaki bir parça yandı yüksek bir ihtimalle. Güç düğmesine basınca da bilgisayar hiç tepki vermiyor fanlardan bile 1 saniyeliğine bile olsa bir ses gelmiyor, direkt hiç açılmıyor. Sadece HDMI kablosu takınca böyle zarar görür mü dizüstü bilgisayarlar?

Dosya Ekleri

• 16890980154634147935723840016190.jpg
    16890980154634147935723840016190.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloda bir sıkıntı vardır. Ben yıllardır HDMI çıkışından monitöre bağlanıp kullanıyorum hocam.

Bilgisayarı inceledikçe yeni şeyler farkediyorum şarj aletini çıkartınca o ışıklarda gitti bataryada bir sorun olabilirmi?

Kabloda bir sıkıntı vardır. Ben yıllardır HDMI çıkışından monitöre bağlanıp kullanıyorum hocam.

Olabilir de kablonun ucunu baska bir yere bağlamadan bilgisayara zarar verebilir mi? Şahsen bu olana inanamıyorum.

Bilgisayarı inceledikçe yeni şeyler farkediyorum şarj aletini çıkartınca o ışıklarda gitti bataryada bir sorun olabilirmi?

Olabilir de kablonun ucunu baska bir yere bağlamadan bilgisayara zarar verebilir mi? Şahsen bu olana inanamıyorum.
Olabilir. Batarya arızaya düşünce ya da arızalı batarya takınca shutdowna düşüyor. Bataryayı çıkarıp şarj aleti bağlıyken açmayı deneyin bir de.

Öyle bir şey yüksek bir ihtimalle yapcak bişey yok garantiye veririz artık.
Işıklar yandığına göre Southbridge arızasına benzemiyor. Ufak bir direnç ya da diyot patlamıştır diye ümit ediyorum. Geçmiş olsun

Işıklar yandığına göre Southbridge arızasına benzemiyor. Ufak bir direnç ya da diyot patlamıştır diye ümit ediyorum. Geçmiş olsun
Bende öyle düşünüyorum. Elektroniklede uğraşırım, daha önce diyot yakmışlığım kondansatör patlatmışlığım var.Çıkan kokuda patlamış led kokusu gibiydi ama yinede her şey olabilir sonuçta koklayarak teşhis koyulmuyor😀.

Dün akşam mouseun ışıkları yanmıyordu şimdi düğmeye basınca yanıyor uzun basıncada kapanıyor yani şuan bilgisayarım açık ama hiçbir fan çalışmıyor ekrana görüntü gelmiyor çok garip ve alttaki ışıklardan bataryanın %100'den düştüğünü anlayabiliyorum.İşte burada çok garip bir durum var bataryanın şarjının azalması için bir devre üzerinden geçip elektronların bataryaya geri gitmesi lazım ama devre sıkıntılı bir komponent var bu nasıl oluyor? Çok garip bir durum

Şuan başlığın ne kadar saçma olduğunu fark ettim zibilyon farklı şey anlayabilir insanlar. 😄

Dosya Ekleri

• 16891365233981681985456807785299.jpg
    16891365233981681985456807785299.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı