HDMI kablosu ile Hz değiştirme

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
Burada yazılanı biri aydınlatsın bana.

IMG_1290.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI versiyonlarının çözünürlüğe göre frekans desteği belirtilmiş.

Konu zaten açılmış ben de buraya bir sorunumu belirteyim. Bilgisayarımda Mini DP ve HDMI var.
Mini DP kullanmak istemiyorum monitörde sorun oluyor. 75 Hz Freesync AOC monitörüme HDMI ile bağlandım Intel HD Graphics'ten "Özel Çözünürlük" oluşturdan 1920x1080 73 hz seçeneğini seçtim ve sonuç oldu.
AMA
Fortnite oynarken sorun yok, 75 hz alıyorum...
LOL Oynarken problem başlıyor, monitör kafayı yiyor. Soldan sağa doğru komple ekran kullanılmayacak şekilde dalgalanıyor... Ekran Ayarından " Bu ekranı yansıt " dediğimde sorun çözülüyor ama FPS düşüyor yani olmuyor. Ne yapmak lazım anlayamadım tam olarak.

Yeni icatlar uydurmayın arkadaşlar oradaki şeyi açıklayayım sizlere İngilizce biliyorsanız yani bu kadar basitini bilmeniz gerekiyor normal şartlarda ama orada '' up to 144 hz '' yazıyor ve en başta ise '' support '' yazıyor.Kullanırsanız direk 144 hz değil , O kabloların 144 hz'ye kadar desteklediğini söylüyor 144 hz desteklediği değil 144 hz'ye kadar olan frekansları o kablo ile alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı