Çözüldü HDMI kablosu ile monitörü başka bilgisayara takınca MSI PS63 8sc sistemle aynı monitör çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tanil gozdemir

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve Havacılık Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar, laptopuma 2 gün önce yeni aldığım HDMI 1.4 kablosunu monitöre bağladığımda gayet güzel çalıştı. Sonra aynı monitörü masaüstü bilgisayara bağlayınca yine gayet güzel çalıştı ama monitörü tekrar laptopa bağlayınca monitörden sadece siyah ekran gelmeye başladı fakat tekrar masaüstü bilgisayara takınca çalıştı yani laptopta çalışan HDMI kablosunu başka bilgisayardan kullandıktan sonra artık laptopta çalışmayıp takınca siyah ekran veriyor ama masaüstü bilgisayarda çalışıyor. Ek olarak bundan önce 2 tane HDMI kablom vardı birisini masaüstü bilgisayarı monitöre bağlamakta, diğerini modemi televizyona bağlamakta kullanıyordum ama bu iki kabloyla laptopu monitöre bağlamayı deneyince yine siyah ekran çıktı zaten bu yüzden yeni bir HDMI kablosu almıştım.

Not: HDMI kablosunu iki gün önce aldım ve kabloda fiziksel olarak herhangi bir bozukluk yoktur ve monitörün yazılımı her iki bilgisayarada yüklüdür.

Monitör: Samsung S22D300hy.

Laptop: MSI PS63 8sc.

Masaüstü bilgisayar: i5 4590, MSI GTX 970 100me Edition ekran kartı, MSI Z97 GAMING 3 anakart, Kingston 4x2 GB Savage RAM'lar.
Not: Zaten sorunu anlattım ama başlıktaki konunun anlatışını yanlış yazmışım. O tekrar yeni bilgisayara takınca çalışmıyor olacaktır.

Son düzenleme:
Bir ihtimalle laptopta bulunan HDMI çıkışında sorun olabilir. Dediğiniz gibi ise kablolar ve monitörde sıkıntı gözükmüyor.

Bir ihtimalle laptopta bulunan HDMI çıkışında sorun olabilir. Dediğiniz gibi ise kablolar ve monitörde sıkıntı gözükmüyor.

HDMI çıkışında sorun yok çünkü daha bu sabah laptopu monitöre bağladığımda çalışıyordu ama monitörü masaüstü bilgisayara kabloyla bağladıktan sonra tekrar laptopu monitöre bağlayınca çalışmamaya başladı. Zaten diğer 2 kablo da kendi cihazlarında çalışıyor ama laptopu monitöre bağlayınca çalışmıyor.

Sorunu, Samsung S22D300hy monitörünün sürücülerini silip yeniden aynı sürücüyü yükleyince sorun düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı