Çözüldü HDMI kablosu kaç Hz görüntü verir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wersly

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, ( High Definition multimedya interface intercoonnect cablo ) üstünde böyle yazan bir HDMI kablom var. Laptopa monitör almayı düşünüyorum, 240Hz verir mi veya 165Hz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDMI kaç çıkışlı bilmiyorum.

Bu kasada HDMI 2.1 olması lazım yüksek ihtimal, minimum HDMI 2.0. Monitör HDMI 2.1 destekli ise ve yenileme hızı yüksek ise 165Hz alabilirsiniz. Eğer 165Hz alamıyorsanız kablo yetersiz olabilir. Kablo monitörün yanında çıktıysa yüksek ihtimal ona göre konmuştur. Alabilmeniz lazım kısaca.
Laptop ve kablonun sürümüne bağlı. Laptop modeli nedir ve kablo modeli nedir?

Laptop ve kablonun sürümüne bağlı. Laptop modeli nedir ve kablo modeli nedir?

Hocam kablo modeli nedir?

HDMI ve üzerinde High Definition multimedya interface intercoonnect cablo yazıyor. 2.0 mı 2.1 hiçbir bilgim yok.

Monitör ya da laptopun HDMI sürümü 1.4 ise 120 Hz alırsınız, ikisi de 2.0 ise 240 Hz'e kadar alınabilir tabii kablo da önemli.

Monitörün 2.1, laptopun belli değil. Bulamadım hiçbir yerde.

Bu kasada HDMI 2.1 olması lazım yüksek ihtimal, minimum HDMI 2.0. Monitör HDMI 2.1 destekli ise ve yenileme hızı yüksek ise 165Hz alabilirsiniz. Eğer 165Hz alamıyorsanız kablo yetersiz olabilir. Kablo monitörün yanında çıktıysa yüksek ihtimal ona göre konmuştur. Alabilmeniz lazım kısaca.

Çözüm
240Hz monitör alacağım umuyorum ki iyi verim alırım, teşekkür ederim.

Bu kasada HDMI 2.1 olması lazım yüksek ihtimal, minimum HDMI 2.0. Monitör hdm 2.1 destekli ise ve yenileme hızı yüksek ise 165Hz alabilirsiniz. Eğer 165Hz alamıyorsanız kablo yetersiz olabilir. Kablo monitörün yanında çıktıysa yüksek ihtimal ona göre konmuştur. Alabilmeniz lazım kısaca.

Evet sanırım 240Hz monitör alacağım, umuyorum ki iyi verim alırım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı