HDMI Laptop ile LG 43UH650V 4K 30p Sorunu

kadirazgn

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Senin gördüğün GTX 960M ekran kartı aslında her zaman çalışmıyor. Bahsettiğiniz bilgisayarda sanırım Optimus teknolojisi var. O yüzden HD Graphics 530 ile görüntü alıyorsun. HD 530 işlemciye entegre bir GPU'dur. Ve HDMI üzerinden 4K 30 Hz destekliyor. Sanırım bu yüzden HDMI üzerinden 4K 60 Hz alamıyorsun. İstersen şu linke bir bak:
Intel® Core™ i7-6700HQ Processor (6M Cache, up to 3.50 GHz) Specifications
(Bahsettiğim linkte 4096x2304 24 Hz görünse bile 3840x2160 çözünürlükte 30 Hz veriyor)

Arkadaşlar ben de geçen hafta aynı model tv aldım. Toshiba laptop ile HDMI kablosuyla bağlamaya çalıştım. 3 Hdmı girişin hiçbirinden de girişimim başarılı olmadı. Tv yi aldığım mağzaya bilgisayarımı götürdüm acaba benim bilgisayarda mı arıza var diye, teknoloji danışmanları da kendi kablolarıyla da bağlanmaya çalıştılar. 650 modeline bağlanmadığı halde 610 modeline bağlantı sağlandı. Ben de arıza kaydı yaptım ve servis tv yi alıp kontrole götürdü. Kontrolde kendi bilgisayarları ile bağlantı sağladılar arıza yok dediler. Size şunu sormak istiyorum bilgisayarın donanımı ile alakalı olabilir demişsiniz. Bilgisayarın Ekran kartı değiştirilirse bu sorun çözülebilir mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı