HDMI özelliği olan televizyondan HD görüntü alınır mı?

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Bizim televizyonda HD ready özelliğini fark ettim. Acaba HDMI çıkışlı bir uydu alıcısı sayesinde HD görüntü alınabilir mi? Şu an televizyon uydu alıcısına SCART ile bağlı.
Not: Bu konuları pek bilmem :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim televizyonda HD ready özelliğini fark ettim. Acaba HDMI çıkışlı bir uydu alıcısı sayesinde HD görüntü alınabilir mi? Şu an televizyon uydu alıcısına SCART ile bağlı.
Not: Bu konuları pek bilmem :D.
Ekran HD değilse alamazsın ama HDMI varsa büyük ihtimalle ekran da HD çözünürlüktedir. Evet HDMI bir uydu alıcısı ile HD görüntü alınabilir.

Hocam uydu alıcıları 1080i özelliği sayesinde HD görüntü verir. Kullanabilirsiniz. Zaten yayınların çoğu 1080i'dir. Bende 4K Samsung var. Çoğu kanalda 1080i yazıyor. Dahili uydu alıcısı 4K olduğu halde.

Bilgisayarla bağlanıp tam çözünürlüğe bir bakın, 720p ve 1080p ise yayını alabilirsiniz.
Tamamdır yeni aldığım bilgisayar kasası 1920x1080p bile destekliyor bağlayıp bir bakacağım. Ancak dönüştürücü ile bağlarım. Şuan elimde HDMI kablosu yok malesef. Bilgisayarımı monitöre dönüştürücülü kullanıyorum. Bu yüzden dönüştürücü ile bağlarım pc yi televizyona. Sorun olur mu?

Tamamdır yeni aldığım bilgisayar kasası 1920x1080p bile destekliyor bağlayıp bir bakacağım. Ancak dönüştürücü ile bağlarım. Şuan elimde HDMI kablosu yok malesef. Bilgisayarımı monitöre dönüştürücülü kullanıyorum. Bu yüzden dönüştürücü ile bağlarım pc yi televizyona. Sorun olur mu?
Olmaz fakat görüntüde kalite düşüşü ve belki de görüntüde kayma olabilir yani ses ile görüntü gecikmeli olabilir.

HD Ready 720p TV'niz HD Ready destekliyorsa sorunsuz biçimde (1280x720) 720p ve 1080i çözünürlüklü izleyebilirsiniz.
Uydu alıcınız HD özellikli olmalı ve bağlantı HDMI kablosuyla yapılmalı.
Scart bağlantı 720x576 çözünürlüklüdür.
HD Ready desteklemez.

Geri
Yukarı