Çözüldü HDMI to DisplayPort ile G-Sync açılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhabalar. Laptopumda sadece HDMI girişi var. Birkaç ay içinde monitör almayı düşünüyorum. HDMI to DisplayPort bir kablo veya direkt HDMI bir kabloyla G-Sync açabilir miyim? AMD'de bildiğim kadarıyla HDMI üzerinden FreeSync çalışıyormuş, NVIDIA'da böyle bir şey var mı? Aydınlatabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Eğer FreeSync bir monitör alacaksanız ve ekran kartınız NVIDIA ise sadece DP kullanabilirsiniz, onu biliyorum. Monitörüm FreeSync, eskiden GTX 1060'ım vardı ve HDMI ile G-Sync çalışmıyordu, DP kullanmak zorundaydım.

Şimdi inceledim, HDMI sürümünün 2.1 olması gerekiyormuş G-Sync için. Hem laptopunuzun HDMI çıkışının sürümü 2.1 olacak, hem alacağınız kablonun, hem de alacağınız monitörün.

Yani uzun lafın kısası hocam, saf HDMI için bile bu kadar koşul gerekirken dönüştürücü kablo ile çalışacağını pek sanmıyorum.
Eğer FreeSync bir monitör alacaksanız ve ekran kartınız NVIDIA ise sadece DP kullanabilirsiniz, onu biliyorum. Monitörüm FreeSync, eskiden GTX 1060'ım vardı ve HDMI ile G-Sync çalışmıyordu, DP kullanmak zorundaydım.

Şimdi inceledim, HDMI sürümünün 2.1 olması gerekiyormuş G-Sync için. Hem laptopunuzun HDMI çıkışının sürümü 2.1 olacak, hem alacağınız kablonun, hem de alacağınız monitörün.

Yani uzun lafın kısası hocam, saf HDMI için bile bu kadar koşul gerekirken dönüştürücü kablo ile çalışacağını pek sanmıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Tamamdır hocam, teşekkürler. Yırtılma sorunu beni çok rahatsız ediyor, o yüzden merak ettim bunu. FPS sabitleyince de frametime değerleri artıyor, FreeSync ve G-Sync büyük nimet. Sizde var mıydı yırtılma sorunu?

Merhabalar. Laptopumda sadece HDMI girişi var. Birkaç ay içinde monitör almayı düşünüyorum. HDMI to DisplayPort bir kablo veya direkt HDMI bir kabloyla G-Sync açabilir miyim? AMD'de bildiğim kadarıyla HDMI üzerinden FreeSync çalışıyormuş, NVIDIA'da böyle bir şey var mı? Aydınlatabilirseniz sevinirim.
Hocam DP1.2/1.4 ile bağlarsan G-Sync aktif edebilirsin. HDMI daha çok konsol sektörü için diyebiliriz. Dikkat ederseniz konsol piyasasıyla meydana çıktı ondan önce VGA vardı şimdi ise 2K 4K 8K gibi üreticiler çıktıkça DisplayPort patladı. Yüksek çözünürlükle yüksek frekansı bir arada buluşturmayı amaçlayan bir teknolojiyi mutalaka oyunlarda kullanmak gerek.

Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP030
Monitör LG24GN65B-R

G syns açılıyor mu ama aktarma ve dönüştürme değil.

Hangisi almalıyım lütfen laptop monitör özellikleri anlamam ben.

Paugge USB C To Displayport Kablo - Dp 1.4 Thunderbolt3, Hdr 8k 60Hz 4K 120Hz 4K 60Hz 2k 240Hz Full Hd 240Hz (CDP14-PRO)

Paugge 2 Metre Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, 4K@60Hz, eARC, HDCP 2.2, D-HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos

Geri
Yukarı