HDMI to VGA adaptörüyle PS4'e görüntü gitmiyor

brnsmsk_jk

Zeptopat
Daha fazla  
Monitör
Samsung SyncMaster B2230
Öncelikle hepinize iyi günler. Benim monitörümde sadece VGA girişi olduğundan PS4 görüntüsü aktarabilmek için HDMI to VGA kablosu aldım. İlk 2 ay sorunsuz gitti ve hiçbir problem yaşamadım fakat dün açtığımda siyah renkli PS logosu ekrana geldi. PS açılışındabilirsiniz O, yine geldi. Görüntü 1 saniyeliğine kesildi ve geri geldi. Oynamaya devam ettim. 3 saat sonra görüntü yine gitti fakat ekranı açamadım. Her zaman o siyah beyaz PS logosu geliyor ve 1 saniye sonra görüntü kesiliyor. Sizce sorun nerede ve nasıl çözerim?

Öncelikle hepinize iyi günler. Benim monitörümde sadece VGA girişi olduğundan PS4 görüntüsü aktarabilmek için HDMI to VGA kablosu aldım. İlk 2 ay sorunsuz gitti ve hiçbir problem yaşamadım fakat dün açtığımda siyah renkli PS logosu ekrana geldi. Hani PS açılışında beklerken gelen siyah beyaz renkli olan, o yine geldi. Görüntü 1 saniyeliğine kesildi ve geri geldi. Oynamaya devam ettim. 3 saat sonra görüntü yine gitti fakat ekranı açamadım. Her zaman o siyah beyaz PS logosu geliyor ve 1 saniye sonra görüntü kesiliyor. Sizce sorun nerede ve nasıl çözerim?

Sorunu kısmen çözdüm. Zaten yüksek ihtimal adaptördeki güç beslemesi bozulmuştu ve monitöre PS4'ten görüntü vermeye şansı olmuyordu. Ben de o 5 saniye açık kaldığı nadir anlarda hemen PS4'ün ayarlarına girip çözünürlük kalitesini 480p yaptım. Tabii ki bu geçici bir çözüm. Yeni adaptör almalı mıyım, bilemiyorum.

Öncelikle hepinize iyi günler. Benim monitörümde sadece VGA girişi olduğundan PS4 görüntüsü aktarabilmek için HDMI to VGA kablosu aldım. İlk 2 ay sorunsuz gitti ve hiçbir problem yaşamadım fakat dün açtığımda siyah renkli PS logosu ekrana geldi. Hani PS açılışında beklerken gelen siyah beyaz renkli olan, o yine geldi. Görüntü 1 saniyeliğine kesildi ve geri geldi. Oynamaya devam ettim. 3 saat sonra görüntü yine gitti fakat ekranı açamadım. Her zaman o siyah beyaz PS logosu geliyor ve 1 saniye sonra görüntü kesiliyor. Sizce sorun nerede ve nasıl çözerim?

Sorunu kısmen çözdüm. Zaten yüksek ihtimal adaptördeki güç beslemesi bozulmuştu ve monitöre PS4'ten görüntü vermeye şansı olmuyordu. Ben de o 5 saniye açık kaldığı nadir anlarda hemen PS4'ün ayarlarına girip çözünürlük kalitesini 480p yaptım. Tabii ki bu geçici bir çözüm. Yeni adaptör almalı mıyım, bilemiyorum.

Bilişim bilgisi 0 olduğundan aslında çözüm yolunu yazmak istemiştim alta ama tekrar tekrar soruma ekledi çözümü o yüzden fazladan yazım oldu çok özür dilerim spam yapmak istemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı