HDMI to VGA dönüştürücü önerisi

@Zgrrs
Evet, doğru anlamışsınız. Ancak her şeyi denedim zaten. Realtek sürücüsünü sil yeniden yükle, şunu bunu dene falan bayağı uğraştım. Dünün nasıl geçtiğini bile anlamadım. HDMI ile hoparlörü olan 2 TV'ye bağladım ve ikisinde de sıkıntısız ses aldım. Ancak jack ile bağladığm hoparlör tanınmasına rağmen ses gelmiyor. Hoparlörün çalıştığına eminim o yüzden gözümü anakartın jack girişlerine dikmişim. Yazılımsal bir şey olmadığına eminim hatta birkaç kişi Team Viewer ile bağlandı yine bir sonuç elde edemedik. Bir şey yazacaksanız buradan yazabilirsiniz, teşekkürler yorumunuz için.

@Zgrrs
Şimdi çalışan bir kulaklığı bilgisayarda denedim ancak yine ses alamadım. Kullandığım hoparlörü de telefonda denedim ses alabildim. Kasam eski olduğu için ön audio portları çalışmıyor. Dediğim gibi anakartın jack girişlerinin bozuk olduğunu düşünüyorum ancak ses kartının sağlam olduğu kanaatindeyim çünkü HDMI'dan ses alabiliyorum. Jack girişli HDMI adaptörü almamın sebebi de bu.
Eğer dönüştürücü işe yaramazsa bunu alacağım.

Öndeki jakların kablolarının içeriden anakarta doğru yere takılı olduğuna emin olun, en azında ön jaklar için çözüm olabilir. Denetim masanında Realtek Audio yöneticisi gibi bir opsiyon varsa onu da kurcalayın.

Ses kartı alacaksanız giriş seviyesinden orta seviyeye kadar şunları öneririm.
76 TL: Pcı Express Ses Kartı 5.1 Destekli - n11.com
300 TL: Asus Xonar Se Pcı Express 5.1 Kanal, 116db, Oyuncu Ses Kartı - n11.com
Eğer bir kez alayım derseniz Xonar en iyi tercih olacaktır. Yok sadece ses versin ve işimi görsün derseniz 76 TL'lik de işinizi görecektir. Tabii Xonar'ın ses kalitesinin yanından dahi geçemez, bunu da bilerek almak şart. Xonar belki daha ucuza bulunabilir, sadece model olarak baktığım için direkt link attım.

İlk verdiğiniz link güzel aslında. Ben de aynısını kazıklanarak 50 TL'ye almıştım ama güzel, çalışıyor.
Ben de kargoyla uğraşmamak için 20 liralık ürünü 45'e aldım şimdi de yeni monitör aldım siz de böyle yapmayın :D Ayrı adaptörlü olduğu için problem yaratmaz ben dvi vga dönüştürücü aldım küçük bir şey çalışmadı mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı