Çözüldü HDMI to VGA görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
İlk aldığımda çalışıyordu. Sonra yanlışlıkla çözünürlüğünü değiştirdim ve görüntü gitti. Düzelttim ama yinede gelmemişti. Bugün yine denedim hala aynı. Çalışıyor yan tarafa gidebiliyorum ama göremiyorum. Çözüm yolu var mıdır?

PC: Monster Abra a5 v13.4
2. Ekran: Eski Baya

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Kullandığın HDMI to VGA bağlı piyasada adam akıllı çalışanlar aktif dönüştürücü kullan HDMI to VGA'da.

Aktif dönüştürücü nedir? Eskiden bu dönüştürücü gayet iyi çalıştırıyordu.

Hocam aynısı başıma geldi. Intel görüntü ayarlarından 2.ekranı seçip algıla ve tanımla yapmanı öneririm. Sonra NVIDIA ayarlarından çözünürlüğü doğal olmayan bir çözünürlüğe dönüştür sonra tekrardan doğala getir.
Eki Görüntüle 535631

Olmaz ise yeniden başlat. Ben bu şekilde çözdüm. Umarım sen de çözersin.

Maalesef hiçbir şey değişmedi. :/
Çözümü: Kullandığım dönüştürücü bozukmuş. İçi yanıktı sanırım. Yenisini aldım ve kullanıyorum.
Windows tuşu + P yapıp uzat ya da yinele yapmalısın öncelikle. Bu ayar yapıldıktan sonra;
Monitör ve notebook çalışırken, HDMI to VGA kablosunu çıkartıp tekrar tak.
2.Ekranın çözünürlük ayarlarını Nvidia Denetim Masası'ndan monitörün doğal çözünürlüğüne ayarlamayı dene.
Bu arada video gizli ulaşamıyorum.

Windows tuşu + p yapıp uzat ya da yinele yapmalısın öncelikle. Bu ayar yapıldıktan sonra;
Monitör ve notebook çalışırken, HDMI to VGA kablosunu çıkartıp tekrar tak.
2.ekranın çözünürlük ayarlarını NVIDIA denetim masası'ndan monitörün doğal çözünürlüğüne ayarlamayı dene.
Bu arada video gizli ulaşamıyorum.

Videoyu açtım. Sorunum orada. Yaptım NVIDIA doğal diyor. Yinede varsayılanları geri yükle dedim ama hala aynı.

1586867889529.png

Hocam aynısı başıma geldi. Intel görüntü ayarlarından 2.Ekranı seçip algıla ve tanımla yapmanı öneririm. Sonra Nvidia ayarlarından çözünürlüğü doğal olmayan bir çözünürlüğe dönüştür sonra tekrardan doğala getir.
Ekrann.png

İlk aldığımda çalışıyordu. Sonra yanlışlıkla çözünürlüğünü değiştirdim ve görüntü gitti. Düzelttim ama yine de gelmemişti. Bugün yine denedim hala aynı. Çalışıyor yan tarafa gidebiliyorum ama göremiyorum. Çözüm yolu var mıdır?

PC: Monster Abra A5 v13.4.
2. ekran: Eski baya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandığın HDMI to VGA bağlı piyasada adam akıllı çalışanlar aktif dönüştürücü kullan HDMI to VGA'da.

Aktif dönüştürücü nedir? Eskiden bu dönüştürücü gayet iyi çalıştırıyordu.

Hocam aynısı başıma geldi. Intel görüntü ayarlarından 2.ekranı seçip algıla ve tanımla yapmanı öneririm. Sonra NVIDIA ayarlarından çözünürlüğü doğal olmayan bir çözünürlüğe dönüştür sonra tekrardan doğala getir.
Eki Görüntüle 535631

Maalesef hiçbir şey değişmedi. :/
Çözümü: Kullandığım dönüştürücü bozukmuş. İçi yanıktı sanırım. Yenisini aldım ve kullanıyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı