HDMI to VGA kablo çalışmama sorunu

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemedim bu yüzden buraya açıyorum. Öncelikle monitörüme PS4'ümü bağlamak istedim ancak bunun için HDMI to VGA kablo gerekiyordu. Sıkıntı yaşayan çok olduğu için deneyip almak istedim bu yüzden mahallemizdeki bilgisayarcıdan deneyip almak istedim.

İlk olarak şu markdan farklı bir marka olan ama görüntü olarak tıpatıp aynı olan bir HDMI to VGA kablo verdi, denedim fakat "No signal" hatası aldım. Tekrar götürüp olmadığını söyleyip farklı bir tane vermesini söyledim yine aynı markadan aynı ürünü verdi belki bozuktur dedi. Onu da denedim olmadı.

Sonra internetten araştırdım, sanırım güç çıkışını olanlardan almam gerekiyormuş, "PS4 Slim'in gücü yetmiyor" gibisinden bir şeyler dedi videodaki arkadaş ve diğer videodakiler de aynı şeyi söylüyordu. Ben de güç çıkışlı kablo bulmaya çalıştım ancak gittiğim bilgisayarcı "Bu VGA to HDMİ, yani tam tersi işliyor güç çıkışı da var, ama yine de aynı işi görür" dedi, bende tamam dedim. PS4'ün kendi HDMİ kablosunun bir tarafını PS4'e bir tarafını kabloya takıp, VGA taraf olan kısmı monitörüme takıp denedim, yine olmadı.

Anlamadım sorun HDMİ to VGA olmamasından mı kaynaklıydı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Önerileriniz nelerdir olayı tam açıklar mısınız? Bu arada biraz karışık yazdım şu sondaki "VGA to HDMİ" olayını açıklayayım yani şunun gibi demek istedim.

HDMI to VGA olmamasından dolayı sanırım. Bir de öyle kablo alın deneyin. Ancak kaliteli bir şey almak istiyorsanız:
S-Link Hvc11 Hdmı To Vga 1M Çevirici Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Siz yine de 50-60 tl ilk güç veren kabloları deneyin ama.
How to Connect PS4 to Computer Monitor via VGA/DVI cable | Sub HD Monitor bir de şu videoya bakmanızı öneririm.
Tavsiyeniz için teşekkürler, salı günü başka bir kablo daha deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı