HDMI üzerinden ses aktarımı sorunu

Windows 10 (64 Bit ) İşletim sistemini kullanmadım o yüzden tarif sıkıntı olacak ama siz şu kaynaktan incelerseniz çözebilirsiniz.

HDMI ÇIKIŞINDAN TV’YE SES AKTARIMI AYARLARI

Çoğumuz bilgisayarımızın HDMI çıkışını harici bir TV ekranına bağlayıp TV’den video izlemek istediğimizde hoş (olmayan) bir sürprizle karşılaşıyoruz. Görüntü var ama ses yok! Bu sorunun çözümü tamamen Windows altında yapacapınız küçük bir ayra bağlı ve gayet basit. Bu makalede gayet açık ve anlaşılır bir biçimde HDMI çıkışından nasıl ses aktarımı yapabileceğinizi açıkladım. Resimlerin üzerindeki açıklamaları takip edebilirsiniz.
1. Adım
hdmises1.png

1. Adım-Devamı
hdmises2.png

2. Adım
hdmises3.png

3. Adım
hdmises4.png

Bu aşamadan sonra HDMI çıkışından ses alabiliyor olmalısınız. Hala ses alamıyorsanız media player’ınızın, TV’nizin ve PC’nizin ses ayarlarını tekrar kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilginiz içim çok teşekkür ederim ama lütfen sorunu okumadan, anlamadan cevap vermeye çalışmayın. Bu kadar basit bir şey için forumda konu açmam. Bahsettiğim şey çok farklı. Verdiğiniz cevaplar çok basit bir sorunun çözümü benim sorum çok farklı. Ben HDMI üzerinden ses alıyorum. HDMI bağlı iken harici ekran kartını kullanan bir uygulama açtığımda bu defa sesi HDMI üzerinden alamıyorum. Çünkü Notebookta iki ayrı ses yongası var biri Intel diğeri Realtek. Harici ekran kartı(Gtx 960M ) devreye girdiğinde ses Realtek üzerinden aktarılıyor ve Realtek maalesef HDMI üzerinden ses aktarmıyor. Ve bu soruna çözüm bulacak insan sayısının bu forumda bir elin parmak sayısını geçeceğini sanmıyorum.(Yanlış anlaşılma olmasın sorunun zor oluşundan) Lütfen bilmiyorsanız veya sorunu dahi tam anlayamıyorsanız cevap vermeyin.

Sizin sorununuz işletim sisteminiz windows 10 kullandığınızdan dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz işletim sisteminizi windows 8.1 yapın ve doğru driver sürücüleri yükleyin daha sonra hangi ses yongasını kullanmak istiyorsanız onu aktif diğerini devre dışı bırakın.

Windows 10 işletim sisteminde bir çok sorun var daha tam yerine oturmuş bir işletim sistemi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin sorununuz işletim sisteminiz windows 10 kullandığınızdan dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz işletim sisteminizi windows 8.1 yapın ve doğru driver sürücüleri yükleyin daha sonra hangi ses yongasını kullanmak istiyorsanız onu aktif diğerini devre dışı bırakın

windows 10 işletim sisteminde bir çok sorun var daha tam yerine oturmuş bir işletim sistemi değil
Maalesef sizinle aynı kanaatte değilim. Her zaman en güncel işletim sisteminin kullanılmasından yanayım. Kaldı ki Microsoft eski işletim sistemlerine bir bir desteği kesiyor. Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum. Gayet stabil çalışıyor.

Bu sizin düşünceniz tabi ki ve ayrıca windows 10 sorunları diye google da yazarsanız ne kadar sıkıntılı olduğunu görürsünüz! Bir inceleyin onda sonra aynı düşüncede olursanız buradan yazarsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı