HDMI ve DisplayPort: Hangisi Tercih Edilmeli?

Hocam monitör kutusundan çıkan DP kablosu ile Paugge Vesa fark ediyor mu? Bugün sipariş ettim paugge'ı. Benim şuanki sorunum videoları büyük ekran yapınca kalite düşüyor. Örneğin küçük ekranda FHD olan youtube, twitch videosu büyüyünce kalitesi mahvoluyor. Oyunlarda veya başka bir yerde bu sorun yok. Acaba DP kablosu ile alakalı olabilir mi?
Vesa sertifikası önemli diye biliyorum ''DisplayPort, VESA tarafından oluşturulan herkesin kullanımına açık, görüntü ve sesi aynı kablo üzerinden yüksek çözünürlük ve yüksek yenileme hızlarıyla gönderilmesine imkan tanıyan dijital bir arabirimdir''

Bir performans arttırmaz eğer eski kablo ile istediğin HZ'yi alabiliyorsan.
HZ almada problemim yok videolar ve resimler düşük kalite oluyor tam ekrana alınca. Bu sorunu envai çeşit markada yaşayan kullanıcılar gördüm forumlara konu açmışlar ama net bir çözüm bulamadım. Monitör kaynaklı desem, oyunları çok iyi şekilde oynuyorum. Kablodan başka bir çözüm aklıma gelmedi. Umarım 300 TL boşa vermemişimdir.

HZ almada problemim yok videolar ve resimler düşük kalite oluyor tam ekrana alınca. Bu sorunu envai çeşit markada yaşayan kullanıcılar gördüm forumlara konu açmışlar ama net bir çözüm bulamadım. Monitör kaynaklı desem, oyunları çok iyi şekilde oynuyorum. Kablodan başka bir çözüm aklıma gelmedi. Umarım 300 TL boşa vermemişimdir.
Büyük ihtimal boşa verdin ama umarım düzelir.

AOC 24G2SPU aldım, Paugge'nin 300 TL'lik 1.4 DisplayPort kablosunu aldım. Ekran kartım 1.4 monitör 1.2, monitörün de performansını artıracağını düşünüyorum zira bu monitörün kutusundan çıkan DP kablosu 3$'lık bir kablo, yani vasat.

3060 için o kabloya gerek yok sanki ya. Ek olarak monitör performansını arttırmaz standartlar boşuna belirtilmiyor. Monitör 1.4 desteklese 1.2 olarak satmazlardı.

Ayrıca monitör kutumdan çıkan DisplayPort kablosu ile kullanıyorum son derece memnunum. LG, ViewSonic, AOC, ASUS gibi markaların dandik kablo atacağını hiç zannetmiyorum.

Benim Acer Xv272s monitörümde HDMI kullanınca 120 Hz yukarısı olmuyordu. Ve çözünürlük olarak 4K vardı. Tam ekran modunda oyunlarda yırtılma oluyordu.
KabekDirek Mini DP - DP kablo aldım taktım 165 Hz kullanıyorum.

Görüntüde sorun varsa başka cihazda deneyin ekranı düzelmez ise servise gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı