HDMI ve VGA Dönüştürücü Playstation'a Zarar Verir Mi?

Stamna

Hectopat
Sorun başlıkta da yazdığım gibi HDMI VGA dönüştürücü cihazlara zarar verir mi? Geçtiğimiz sene HP 15 serisi dizüstü bilgisayarımda 1 hafta kullanımdan sonra HDMI girişi çalışmamaya başlamıştı. Sorunun yazılımsal olmadığı konusunda emindim. Şimdi ise PS cihazımda kullanmak istiyorum fakat PS cihazının da HDMI girişi zarar görebilir diye kullanmıyorum. Sizce dönüştürücü zarar verir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz, kullanabilirsiniz.

Herkesin dedigi gibi. Sorun olmaz. Ama sizin HDMI girisi nasil arizalandi? HDMI girisi dediginiz HDMI IN'mi yoksa HDMI OUT'mu?

HDMİ çıkışına dönüştürücü yardımı ile VGA monitörüme taktım. İlk günler sorunsuzdu 5 ila 6. Günlerde ekran kesilip hemen sonrasında geri gelmeye başlamıştı. Daha sonra uzun kesilmeye başladı. En son kesildi ve bir daha hiç gelmedi. Dönüştürücü olmadan sadece HDMİ kablosu ile de görüntü aktarmıyordu. Birçok ekranda denedim düzelmedi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı