HDMI - VGA çevirici siyah ekran sorunu

Çözünürlük ayarlarında HDMI'dan üretim VGA'dan yayınlamak istediğin çözünürlüğün her 2 bağlantı türünde de desteklendiğinden emin ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük ayarlarında HDMI'dan üretim VGA'dan yayınlamak istediğin çözünürlüğün her 2 bağlantı türünde de desteklendiğinden emin ol.
Hocam nasıl yani, çözünürlüğün uyumsuz olabileceğini mi söylüyorsunuz? Monitörüm 1440x900 normalde ama Onboard ekran kartı desteklemiyor diye 1024x768 kullanıyorum.

BIOS ekranında dahi görüntü vermiyor mu? 1024x768 çalışması gereken bir çözünürlük.

Bu noktada benim aklıma gelen 2 sorun var. Ya bilgisayar aslında başlamıyor, ya da dönüştürü, port veya kablo dan en az birisi çalışmıyor. Umarım yanılıyorumdur. Moralini bozmak istemem.

Bu noktada benim aklıma gelen 2 sorun var. Ya bilgisayar aslında başlamıyor, ya da dönüştürü, port veya kablo dan en az birisi çalışmıyor. Umarım yanılıyorumdur. Moralini bozmak istemem.
Hocam az önce televizyona HDMI ile bağladım fakat no signal hatası veriyor. Sorun ekran kartında mı yoksa başka bir bileşen de mi?

Kasadan monitöre taktığın kablonun yerini değiştir altta bir yer daha vardır oraya tak. Benim öyle çözülmüştü No Signal hatası.
Ne dediğinizi anlamadım. Kabloyu çıkartıp ters çevirip takmamı mı istiyorsunuz? Normal ekran kartına HDMI ile bağlamaktan başka nasıl bağlanır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı