HDMI-VGA dönüştürücüde görüntü kaybı yaşanır mı?

Ben bayadır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Harici monitörümü bilgisayarıma bağlamak için kullanıyorum.

HDMI ile her çözünürlük & frekans ayarında görüntüde herhangi bir bozulma olmaz. (Monitörün çözünürlük ayarları sınırları içinde kalınarak) Ancak HDMI > VGA dönüştürücülerde her çözünürlük & her frekans ayarında monitörün çözünürlük ayarında kalınsa bile çözünürlük & frekans & görüntü sistemi ayarları her zaman sağlıklı ayarlanıp kullanılamaz, bazı ayarlarda çıkan bu görüntü aniden kaybolabilir, tek farkı bu olur. Mini HD uydu alıcı ile VGA girişli PC monitörlerindeki deneme /yanılmalarıma göre bunu gözlemledim.

Ses iletimi için bu dönüştürücüde ayrıca stereo ses çıkışı da vardır, ancak direk hoparlörlere bağlanmadan arada PC ses kuvvetlendircili hoparlörlerle bu ses dışarıya kuvvetlendirildikten sonra net alınabilir. Sadece HDMI kablosuyla ise ses ve video ayni anda iletilir, HDMI girişi olan monitörde dahili hoparlörler varsa buradan video görüntüsüyle ses birlikte verilmiş olur. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı